Čarolija riječi

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 25. 10. 2010.

Mjesec hrvatske knjige 2010.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige 19.10.2010. učenici prvih razreda matične i PŠ Rabac s knjižničarkom, učiteljicama i pedagoginjom posjetili su Gradsku knjižnicu i sudjelovali u zanimljivoj radionici «Crtam ti priču». Radionicu su vodile književnica Sanja Beraković i ilustratorica Zrinka Ostović koje su ujedno i predstavile svoje slikovnice «Hana i njuškalo» i «Nebesko prijateljstvo». Nakon što je književnica pročitala navedene priče, uslijedio je razgovor i ilustriranje pročitanog. Nakon toga učenici su crtali na temu «Prijateljstvo», a  njihovi radovi objedinit će se u slikovnicu.

Kao i svake godine svi prvašići dobili su na poklon besplatne članske iskaznice.

U srijedu  20.10.2010. učenici  su u školskoj knjižnici sudjelovali u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja «Čudesni svijet prirode» povodom teme ovogodišnjeg Mjeseca knjige «2010. međunarodna godina biološke raznolikosti». Najsretniji među njima osvojit će vrijedne knjige i sudjelovati na završnoj predstavi  u sklopu «Interlibera» 12. studenog  2010. U kvizu su sudjelovali učenici trećih, četvrtih, petih i šestih  razreda koji vole čitati.

U petak 22.10.2010. u akciji popularizacije knjige i čitanja «Čitajmo pod krošnjama» sudjelovalo je desetak učenika starijih razreda  u pratnji knjižničarke. Čitanju u Gradskoj knjižnici Labin  pridružile su se i književnice Neda Milenkovski i Zlata Jurcan – Vukelić. Svi prisutni čitali su po izboru prepuštajući se čaroliji riječi.

Priloženi dokumenti:
P1010020.JPG (888.02 KB)