Sve obavijesti, upute i savjeti o upisu u 1. razred osnovne škole

U prvi razred osnovne škole upisuju se djeca koja do 1. travnja tekuće godine imaju navršenih šest godina života. Iznimno se može upisati i dijete koje do 31. ožujka tekuće godine nema navršenih šest godina života kao i odgoditi upis u prvi razred za jednu školsku godinu.

Prije upisa u prvi razred stručno povjerenstvo škole utvrđuje psihofizičko stanje djeteta.

UPISI U 1. RAZRED U ŠK. GOD. 2022./23.

Predupisi u prvi razred u školskoj godini 2022/23. odvijat će se od 26. do 28. siječnja 2022. u vremenu od 8 do 12 sati u tajništvu škole.

Zbog poštivanja epidemioloških mjera, dijete možete predupisati u prvi razred:

pozivom na broj 855-488 ili slanjem e-maila na ured@os-mvlacica-labin.skole.hr.

Potrebno je dostaviti: ime i prezime djeteta, OIB i JMBG djeteta, imena roditelja, stručnu spremu roditelja, adresu prebivališta, telefon, napomenuti ako je riječ o djetetu s teškoćama, prijevremenom upisu ili odgodi upisa.

Napomena: Za upis u osnovnu školu izvan upisnog područja, potrebno je podnijeti zahtjev osnovnoj školi u koju se dijete želi upisati.

Nakon predupisa stručno povjerenstvo škole utvrđuje psihofizičko stanje djeteta i donosi odluku o spremnosti djeteta za upis u školu. Dijete koje je spremno za upis u školu, roditelj može upisati u dolje navedenom terminu.

Upisi u prvi razred odvijat će se od 13. do 15. lipnja 2022. godine u vremenu od 9 do 12 sati u tajništvu škole. Potrebne obrasce možete ispuniti prilikom upisa ili donijeti već ispunjene (objavljeni u vijesti o upisu na oglasnoj ploči weba škole).

Pravilnik o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava

"Ljudi su stvoreni da budu voljeni.
Stvari su stvorene da budu korištene.
Ne možemo istinski napredovati
dok to dvoje obrćemo: