U 1. razred osnovne škole upisuju se djeca koja do 1. travnja tekuće godine imaju navršenih 6 godina života. Iznimno, upisati se može i dijete koje nema navršenih 6 godina života, kao i odgoditi upis djeteta za jednu školsku godinu. Detaljnije u pravilniku

Obično se u prosincu ili siječnju na webu i oglasnoj ploči škole objavi obavijest o predupisu djece u 1. razred. Predupis se obavlja u tajništvu škole prikupljanjem podataka: ime i prezime djeteta, spol, mjesto i datum rođenja, OIB djeteta, adresa stanovanja, ime i prezime roditelja, OIB roditelja, stručna sprema roditelja, telefonski i e-mail kontakt roditelja, ime dječjeg vrtića koje dijete pohađa. Po učinjenom predupisu, roditelj primi poziv o terminu pregleda djeteta od strane psihologa, pedagoga i školske liječnice, a nakon pregleda poziv s obavijesti o uvjetima i vremenu upisa. Upis se obavlja u tajništvu škole ispunjavanjem različitih obrazaca.

POZIV NA PREDUPIS DJECE U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE U ŠK. GOD. 2024./25.

Na temelju članka 17. i 19. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (“Narodne novine”, br. 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 16/12., 86/12., 126/12., 94/13., 152/14.,7/17., 68/18., 98/19., 64/20 i 151/22)

pozivaju se roditelji/skrbnici djece, kojima je prebivalište na području Grada Labina, Općina Barban, Raša, Kršan, Marčana, Pićan, Sveta Nedjelja i Svetvinčenat, da  predupišu djecu koja do 1. travnja 2024. godine imaju navršenih šest godina života, kao i djecu kojoj je za školsku godinu 2023./2024. odgođen upis ili iz drugih razloga nisu upisana u osnovnu školu, a školski su obveznici, radi evidentiranja polaznika prvog razreda osnovne škole u školskoj godini 2024/2025.

Vrijeme predupisa:  24., 25. i 26. siječanj 2024. godine od 8 do 12 sati

Predupis se vrši u prostorijama osnovne škole prema upisnom području.

Za upis u osnovnu školu van upisnog područja, zahtjev se podnosi osnovnoj školi u koju se dijete želi upisati.

Za dijete koje će do 31. prosinca 2024. godine navršiti šest godina života, a nije školski obveznik, roditelj odnosno skrbnik može najkasnije do 31. ožujka 2024. godine, podnijeti zahtjev Upravnom odjelu za obrazovanje, sport i tehničku kulturu, Izdvojeno mjesto rada Labin, Labin, Titov trg 11, radi uvrštavanja djeteta u popis školskih obveznika.

Predupis su obvezni izvršiti roditelji ili skrbnik djeteta kojemu je za školsku godinu 2023./2024. donijeto rješenje o odgodi upisa.

Po izvršenom predupisu roditelju odnosno skrbniku dostaviti će se  poziv za pregled djeteta kod nadležnog školskog liječnika

OBAVIJEST O ELEKTRONIČKIM UPISIMA U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Roditelji će preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/ od 22. veljače moći podnijeti prijavu za upis svoga djeteta u 1. razred osnovne škole, sve do 31. ožujka 2024. godine.

U sustavu će roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu te škola na čijoj se listi školskih obveznika dijete nalazi prema mjestu prebivališta, odnosno boravišta. Odmah po podnošenju prijave roditelji će moći odabrati mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi npr. izborne predmete, produženi boravak i sl. Također, ako imaju razloga za to, roditelji će prilikom podnošenja prijave moći izraziti želju za upis u drugu školu od one kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Napominjemo, prijave za upis djece s utvrđenim teškoćama su otvorene već ranije, od 1. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine.

Uz prijavu za redovne upise u 1. razred osnovne škole od 22. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine, roditelji će moći podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis u 1. razred osnovne škole kao i za privremeno oslobađanje od upisa u 1. razred osnovne škole.

S obzirom da se u sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi preko portala e-Građani, roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal moraju se javiti školi kojoj pripadaju prema upisnom području koja će prijavu za upis njihovog djeteta izvršiti umjesto njih.

Za sve ostale informacije, termine testiranja u školi, liječničkih pregleda i laboratorijskih pretraga potrebno je pratiti mrežne stranice škole kojoj dijete pripada prema upisnom području.

> Kutak psihologa i pedagoga  > Prvašići