Fuži, njoki i kruh po domoće va naše škole

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 19. 10. 2010.

U OŠ Matije Vlačića obilježeni su Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u periodu od 11.10. do 20.10. 2010.

U drugi i četvrte razrede pozvano je nekoliko nona naših učenika koje su rado pokazale kako se mijese fuži i njoki sa šugom, slatki njoki te kruh.

Učenici su sa zanimanjem sve promatrali, a zatim i pomogli  mijesiti i motati fuže. Na kraju su sa zadovoljstvom i kušali te istarske specijalitete, koje zaista najbolje pripremaju naše none. Sladili su se i s puno raznovrsnih kolača koje su poslale vrijedne mame. U Područnoj školi u Rapcu  učenici i učiteljice su također bili  kreativni u pripremi raznih specijaliteta od brašna.

Učenici trećih razreda 13. 10. posjetili su pekaru  «Jedinstvo» i tako na licu mjesta naučili ponešto o izradi kruha i kolača, vidjeli kako se pripremaju i peku te ih na kraju i probali.

Cijeli je tjedan bio protkan raznim aktivnostima na satovima likovne kulture, vjeronauka i hrvatskog jezika. Na većini  se nastavnih predmeta govorilo i izrađivalo plakate na temu zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici su pokazali svoja umijeća i maštovitost likovnog i literarnog stvaralaštva, a najbolji su radovi izloženi u holu škole.

Svećenik će u srijedu, 20. 10. posjetiti školu, blagosloviti kruh i blagovanjem zaokružiti radostan i poučan tjedan u našoj školi.

Priloženi dokumenti:
P1010096.JPG (711.59 KB)