Naša škola obilježila pedesetu školsku godinu djelovanja

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 10. 6. 2013.

U petak 07.06.2013. u  našoj školi svečano je obilježen Dan škole kojim je ujedno proslavljena pedeseta školska godina djelovanja. Osnovna škola Matije Vlačića osnovana je  1962. godine. pa je šk. god.1962./63. bila prva godina djelovanja.Već je 50 školskih godina prošlo otad. Nastava je prve dvije godine organizirana na nekoliko različitih lokacija u Labinu jer je  prvi dio školske zgrade dovršen  dvije godine kasnije tj.1964. godine. Drugi dio školske zgrade dovršen je 1976. godine  (sportska dvorana, knjižnica, školski restoran i tehnička učionica).

Svi učenici i djelatnici na svojim su bijelim majicama različitim bojama iscrtali (ili nasprejali) brojku 50. Priredba je održana u holu škole. Nakon govora ravnatelja i gradonačelnika uslijedio je bogat program. Učenici su pjevali, recitirali, svirali, plesali  i glumili.

Nakon toga škola je obnovila status eko-škole i podigla zelenu zastavu. U vanjskom dvorištu škole simbolično je posađeno drvo magnolije.

Svi učenici i djelatnici pružili su si ruke i zagrlili školu, a nakon toga na školskom igralištu formirali inicijale velikana po kojem naša škola nosi ime MV.

Uslijedile su sportske igre: štafeta s jajima, skakanje u vrećama, potezanje konopa i igra graničara u kojoj su jednu ekipu činile učiteljice, a drugu učenice sedmih i osmih razreda. Na kraju su učenici kredama u boji crtali čestitku školi ispred ulaza.

Nensi Primožić, Klaudia Blašković i SilvaTenčić Stemberger

Priloženi dokumenti: