Održana 18. sjednica Gradskog vijeća mladih Grada Labina

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 22. 2. 2013.

Vijećnici Gradskog vijeća mladih Grada Labina u petak 18. veljače održali su 18. sjednicu. Gradsko vijeće mladih čini po sedmero učenika starijih razreda Osnovne škole Matije Vlačića, Osnovne škole „Ivo Lola Ribar“   i učenika Srednje škole Mate Blažine. Tema sjednice bila je „KAKO VOLJETI SVOJ GRAD“. Sjednici je prisustvovao i gradonačelnik Labina Tulio Demetlika u funkciji predsjednika Gradskog vijeća mladih. Sjednici Gradskog vijeća mladih prisustvovali su i članovi Vijeća učenika škole. U pripremi materijala za sjednicu vijećnici su proveli anketu među učenicima svojih škola te rezultate prikazali u power point prezentacijama.

Nakon provedene rasprave zaključeno je da se u suradnji sa školama povremeno organizira disko. Učenici su istakli da na Labinštini nema dovoljno sadržaja koji bi privukli mlade. Apelirali su na svoje sugrađane za većom brigom i čuvanjem urbane opreme i javne imovine na području grada. Raspravljajući o sportskim sadržajima zaključeno je da su mladi nedovoljno informirani te će se letcima, plakatima i prezentacijama aktivnosti sportskih klubova po školama poboljšati informiranost.

Vijećnici Gradskog vijeća mladih iz Srednje škole Mate Blažine prezentirali su prisutnima projekt „Marijini obroci“. „Marijini obroci“ su globalni pokret koji uspostavlja projekte prehrane u nekima od najsiromašnijih zajednica svijeta u kojima glad i siromaštvo sprečavaju djecu da steknu obrazovanje. Marijini obroci svakodnevno hrane preko 700 000 djece u 16 različitih zemalja diljem svijeta. Gradsko vijeće mladih Grada Labina u suradnji s Vijećem učenika Srednje škole Mate Blažine Labin uključit će se svojim aktivnostima u ovaj projekt.

Prezentacija Gradskog vijeća mladih naše škole može se pogledati u Foto-galeriji škole.