Maškarani dani u našoj školi

Autor: Tanja Dobrić, 8. 2. 2013.

Sve je započelo likovnim radionicama na temu maškara. Kao Eko-škola nastojali smo iz recikliranog materijala kroz različite tehnike napraviti šarene i vedre kreacije maski. One su ukrasile naš hol. Vrijedni  roditelji i učiteljice produženog boravka su svoje polaznike pripremili za maskiranu povorku koja će se održati u  subotu (09.02.2013.) u organizaciji Labinjonske kompanije domoće folšarije.

Oko 50-ak polaznika defilirat će u povorci.(P.s. o kostimima ćemo vas kasnije izvjestitismiley)

U to vrijeme učiteljice razredne nastave matične i područne škole iz Rapca pripremile su igre, nagrade, glazbu za šareni i rasplesani Maskenbal koji će se održati u ponedjeljak, 11.02. u našoj školi u vremenu od 17:00 - 19:00 h. Kulminacija maškaranih dana bit će u utorak, 12.02. na Pust kada će integriranom nastavom pod maskama učenici kroz nastavu učiti, stvarati, pisati, glumiti na zadanu temu i time očuvati kulturu i tradiciju maškara u zavičaju. Nadamo se da će maškare otjerati zimu i donijeti sunce i proljeće u našu školu. I šećer na kraju - krafne, mmm, već se širi miris našom školama.

Učiteljice razredne nastave i produženog boravka