Osnovna škola Matije Vlačića Labin

OGLASNA PLOČA

OŠ MATIJE VLAČIĆA PRVI PUT U POVIJESTI OSVOJILA NAJVIŠE MEDALJA NA OLIMPIJADI OŠ LABINŠTINE !!

Autor: Silva Tenčić, 13. 12. 2023.

Ovogodišnja Olimpijada OŠ Labinštine, u organizaciji Sportskog saveza Labinštine, započela je 12.listopada, natjecanjem u krosu, a završila 12. prosinca natjecanjem u rukometu. Olimpijada se održavala u Parku skulptura Dubrova, na stadionu Rudara i u Sportskoj dvorani Franko Mileta.

Kroz dva mjeseca učenici svih škola Labinštine natjecali su se u raznim discipilinama, a naša škola je bila  vrlo uspješna u svim kategorijama. Ove godine OŠ Matije Vlačića osvojila je 14 zlatnih medalja, 11 srebrni, 11 brončanih, a sveukupno 36 medalja.  Po prvi put u povijesti osvojili smo najviše medalja, pehar za fair play igru i ukupni napredak!

Ostali dio članka i fotografije možete pogledati pod više...

Sve je započelo natjecanjem u krosu, 12. listopada, za starije razrede osnovnih škola, gdje je naša škola dobila 4 medalje od čega 3 srebra i broncu.

Medalje pojedinačno bile su: 2 mjesto za 5. i 6. razrede 800 m Nora Červar,

1000 m Fabian Licul , 3.mjesto 7. i 8. razredi – 1000 m Mia Faraguna,

2. mjesto 7. i 8. razredi – 1200 m Moris Škopac .

U ekipnim medaljama 1. mjesto osvojile su djevojke 5. i 6. razreda, te 1. mjesto dječaci 7 i 8 razred, 2. mjesto djevojke 7. i 8. razreda,  3. mjesto dječaci 5. i 6. razreda.

Slika Olimpijade u krosu za više razrede

U atletici za mlađe razrede, 8. studenog, naša je škola bila najuspješnija osvojivši 9 medalja od čega 5 zlata.

Medalje po disciplinama:

50 metara djevojčice -2.mjesto- Inaaya Ibrišević , 50 metara dječaci  - 3.mjesto- Mladen Đokić, bacanje loptice djevojčice:- 1.mjesto- Nika Vrkić , bacanje loptice dječaci: 1.mjesto-Luka Zandel  2.mjesto-Filip Bilić , skok u dalj djevojčice: 1.mjesto- Lusi Dobrić , 2.mjesto- Inaaya Ibrišević.

U štafeti 4 X 50 metara djevojčice i dječaci osvojili su prvo mjesto.

Slika Olimpijade za mlađe razrede u atletici

atletici za starije razrede, 9 studenog, dobili smo čak 14 medalja, od toga 2 zlata, 5 srebra i čak 7 bronci.

100 metara djevojke: 3.mjesto- Leonarda Smolica , 100 metara dječaci: 3.mjesto-Kevin Peršić, 300 metara djevojke: 3.mjesto Mia Faraguna , 600 metara djevojke:  1.mjesto- Nora Červar OŠ, 2.mjesto- Ema Červar , 800 metara dječaci: 1.mjesto- Leon Kiršić, bacanje vortexa djevojke: 2.mjesto- Anđela Faraguna, 3.mjesto-Antonia Basanić, bacanje vortexa dječaci: 2.mjesto-Ivan Štifanić, 3.mjesto- Kevin Peršić, bacanje kugle dječaci: 3.mjesto- Mathias Keresteš, skok u dalj djevojke: 2.mjesto-Leonarda Smolica , skok u dalj dječaci:

2.mjesto- Ivan Štifanić , štafeta djevojke: 3.mjesto- OŠ Matije Vlačića.

Slika Olimpijade za više razrede u atletici

Slika Olimpijade za više razrede u stolnom tenisu

Natjecanje u stolnom tenisu, održalo se 17. studenog, a OŠ  Matija Vlačić bila je najuspješnija škola, sa tri zlata i srebrom. Najuspješniji pojedinci bili su Rean Baćac ( zlato) i  Ivana Tubaković (srebro). Najuspješniji parovi bili su Ivana Tubaković i Maria Lucija Fonović te Rean Baćaci Ivano Crnogorac osvojivši zlatne medalje.

Naši dječaci osvojili su i zlato u košarci, 22. studenog pobijedivši u finalu OŠ Ivo Lola Ribar 15 : 8.

Slika finala u košarci za više razrede- dečki

Uslijedilo je i zlato djevojaka u odbojci, 30. studenog, pobijedivši u finalu OŠ Vitomir Širola Pajo 2:0 (25:12, 25:14) .

Slika Olimpijade u odbojci za više razrede- cure

Na natjecanju u nogometu, 5. prosinca, dečki su osvojili 4. mjesto

Po prvi puta u povijesti OŠ, održalo natjecanje i u malom nogometu za djevojke, 6. prosinca, na kojem su naše cure osvojile brončano 3. mjesto.

Slika Olimpijade viših razreda u nogometu- cure

Za kraj, 12. prosinca Vlačići su pokazali da su i u rukometu najbolji, i cure i dečki osvojili su zlatne medalje.

Sretni i ponosni završili su ovogodišnju Olimpijadu i već se vesele županijskim natjecanjima u sportu. Čestitamo svim učenicima naše škole, kao i drugim učenicima na sudjelovanju i brojnim uspjesima.

Zahvaljujemo se svim organizatorima, sponzorima te učiteljima koji djecu pripremaju i vode na Olimpijadu.