Virtualna večer poezije i proze o Vukovaru

Autor: Tajana Kovačić, 23. 11. 2023.

Dan sjećanjna žrtve Vukovara i Škabrnje i ove je godine ujedinio dvadesetak osnovnih škola s područja cijele Republike Hrvatske, čiji učenici i učitelji od listopada predano rade na aktivnostima vezanim uz obilježavanje spomenutog praznika, sve u sklopu projekta Želim(o) biti dio vukovarskog spomenara.

Po prvi smo puta i mi uključeni u ovaj eTwinning projekt te nam je iznimna čast sudjelovati u aktivnostima Projekta. Koordinatori projekta Želim(o) biti dio vukovarskog spomenara su Osnovna škola Koprivnički Ivanec, Osnovna škola „Grigor Vitez“, Sveti Ivan Žabno, te Osnovna škola „dr. Andrija Mohorovičić“ iz Matulja, čiji je učitelj hrvatskoga i engleskoga jezika, prof. Dario Abram, bio kreator i moderator cjelokupnoga programa.

Večer uoči praznika 17.11. održana je već tradicionalna virtualna Večer poezije i proze o Vukovaru. U ovom je javnom događanju krasnoslovima sudjelovalo dvadesetak mentora,  te oko tridesetero učenika. Učenici 7.b razreda Mia Glavičić, Dinka Candales Licul, Alessio Martinello i Karlo Knapić predstavili su se izvrsnim krasnoslovima i izražajnim čitanjem  Priča iz Vukovara, Siniše Glavaševića. Mentor učenicima bio je Dean Nestorović, učitelj hrvatskog jezika.

Projekt koji nosi naziv prema romanu Pavla Pavličića Vukovarski spomenar, nastavlja s aktivnostima i nakon 18. 11., te će učenici sa svojim mentorima sve do siječnja, kada će svi učenički uradci biti objedinjeni i objavljeni u mrežnoj knjizi, nadograđivati svoja znanja, učiti o novijoj povijesti svoje domovine, te suradnički kreativno i stvaralački djelovati i učiti jedni od drugih.
                                                                                              Dean Nestorović