NOVO RUHO PŠ RABAC

Autor: Silva Tenčić, 13. 11. 2023.

Zahvaljujući prvenstveno roditeljima koji su protekle školske godine pokrenuli akciju prikupljanja sredstava i donacija za obnovu PŠ Rabac te Valamar Rivieri d.d., mještanima i obrtnicima koji su velikodušno akciju podržali, naša je mala škola dobila novo „ruho“. Obnovljena je školska kuhinja, učionice su opremljene novim namještajem te tehnološkim i didaktičkim sredstvima. Krajem listopada započela je obnova kupatila i hola škole. Radovi su ovaj tjedan dovršeni te se sada možemo pohvaliti lijepo uređenim novim prostorijama. U holu su postavljene nove pločice, a kupatilo je osim pločica dobilo i nove sanitarije, zahvaljujući donatorima Globo keramici i Velvet nekretnine. Zbog radova u našoj Školi sreće, nekoliko smo dana proveli u matičnoj školi u Labinu što je za sve nas, a posebno učenike bilo jedno lijepo i zanimljivo iskustvo. Iako nam je nedostajala naša svakodnevna rutina, ona posebna atmosfera i emocije koje je ponekad teško izraziti riječima, svi smo se složili da nam je promjena bila pozitivna te smo se vratili u naš „dom“ obogaćeni novim iskustvima i uspomenama. Pri povratku u našu školu, učenici nisu krili oduševljenje onim što ih je dočekalo odmah na ulaznim vratima. Vatromet oduševljenja popraćen osmijehom zadovoljstva i usklicima nastupio je kada su ušli u toalet. Kako je jedan od učenika rekao: „ Napokon špina radi kako treba i mogu normalno potegnut vodu u WC - u. I sve sjaji!“ Na pitanje, „Kako vam je bilo u gostima u matičnoj školi u Labinu?, gotovo su svi učenici odgovorili, „Super, ali u Rapcu nam je ljepše.“ Neki su ipak rekli da im je bilo zanimljivije i bolje u Labinu i da im ne bi bio problem da smo ostali još neko vrijeme. Ovim putem se još jednom zahvaljujemo svima koji su nam omogućili da naša Škola sreće dobije novo ruho te bolje uvjete za rad.

Učenici i učiteljice PŠ Rabac Dilana Dagostin Mohorović,                       Marta Verbanac , Nina Ricci i ravnateljica škole Sanja Gregorinić Trumić