ŠTO SMO NAUČILI S ANDREOM?

Autor: Silva Tenčić, 26. 10. 2023.

Andrea je tridesetdvogodišnjak sa Sardinije koji je u Labin došao preko udruge Alfa Albona s kojom naša škola ove godine surađuje kroz razne aktivnosti. Andrea je inače strastveni ljubitelj bicikli, koje popravlja i održava. Pozvali smo ga u goste kod našega 7.a razreda kako bi nam demonstrairao od kojih se dijelova sastoji bicikl i kako samostalno popraviti i namjestiti određene dijelove. Učenici su naučili kako pravilno na svoju visinu prilagoditi sjedalo bicikle te kako izvaditi prednji i stražnji kotač i zamijeniti unutrašnju gumu.

Sve su se radionice i predavanja održavale na engleskom jeziku te su na taj način učenici vježbali razumijevanje, upotrebu i razgovor na engleskom jeziku, ali i naučili mnoge stručne pojmove i nazive dijelova bicikle.

Andrei se toliko svidjela naša škola, a i mi smo shvatili kako strastveno popravlja bicikle i kako zaista uživa u onome što radi jer je nakon svake radionice ostajao u našem školskom vrtu kako bi popravio što više bicikli i omogućio učenicima naše škole da ih koriste.

Naša škola ima bicikle koje su već dugo stajale u našem skladištu zanemarene i zapuštene. Andrea im je udahnuo novi život i omogućio našim učenicima da ih koriste. On će nam ponovo doći u goste nakon naše kratke jesenske stanke, a tako ćemo uspjeti nabaviti i sve dijelove koji nedostaju za popravak.

Učenicima se jako svidjelo druženje s Andreom, ali i Mariom te Paulinom, također volonterkama udruge Alfa Albona koje nam pripremaju malo drugačije radionice u mjesecima koji slijede.

Silvia Česnik

Još fotografija možete pogledati pod više...