Terenska nastava učenika četvrtih razreda u Zagrebu

Autor: Silva Tenčić, 23. 10. 2023.

U četvrtak, 19. listopada, 44 učenika četvrtih razreda naše škole bilo je na terenskoj nastavi u Zagrebu. Nakon usvajanja predviđenih sadržaja  na redovnoj nastavi  (zavičaji RH, glavni grad RH, kulturna i povijesna baština…) krenuli smo „na teren“. Kroz primorski i gorski dio RH, stigli smo do nizinskog djela, do Zagreba. Većini učenika je to bio prvi posjet Zagrebu. Osvojio ih je  veličinom, prometnicama, zgradama, znamenitostima, bogatom i burnom poviješću… U Zoološkom vrtu u Maksimiru vidjeli smo mnogobrojne ptice, ribe, vodozemce, gmazove …Nakon obilnog ručka uputili smo se prema Tehničkom muzeju Nikola Tesla gdje smo uz stručno vodstvo razgledali sve odjele muzeja. Slijedio je posjet Muzeju iluzija gdje su djeca doživjela nove percepcije u „obrnutoj sobi“, sobi ogledala, stolu klonova… Uživali su, a mnogi su izrazili želju za povratkom u Muzej. Uspinjačom smo stigli do Gornjeg grada, kroz koji nas je pričama, legendama i zanimljivostima proveo  turistički vodič. Vidjeli smo kulu Lotrščak, Trg i Crkvu svetog Marka,  Banske dvore, Kamenita vrata, Katedralu… i još puno toga!

Tržnica Dolac, Ilica, Trg bana Josipa Jelačića, Manduševac, a i tramvaji – sve nas je oko nas oduševljavalo! Mogli bismo još dugo nabrajati sve što smo još vidjeli, saznali, doživjeli i naučili o Zagrebu… Popratili smo fotografijama naš nezaboravan dan pa neka vam one dočaraju djelić toga.

Učiteljice Marta, Lorena i Nagua

Još fotografija možete pogledati pod više...