Započela je nova školska godina

Autor: Silva Tenčić, 4. 9. 2023.

U ponedjeljak, 4. rujna započela je nova školska godina koju smo svi s veseljem dočekali. Prigodnim programom, uz pjesmu i ples prvašiće su dočekali naši učenici i učiteljice Martina Augustinović, Nevija Golja i Dilana Dagostin Mohorović. Učenicima i njihovim roditeljima obratila se ravnateljica Sanja Gregorinić Trumić te je navela da joj je čast i zadovoljstvo pozdraviti sve prisutne na početku nove školske godine 2023./2024. u ime svih djelatnika OŠ MV Labin i u svoje osobno ime.

Navela je da ove godine imamo 36 novih učenika, od kojih je u matičnu školu  upisano 27 učenika, što je nešto manje nego inače, a u područnu školu Rabac upisano je  9 učenika.

„Svi se uvijek rado prisjećamo svojih školskih trenutaka i uspomena, tako ćete i vi u sljedećih 8 godina imati brojne lijepe uspomene. Nekad se je govorilo kako je od kolijevke pa do groba najljepše đačko doba, mislim da vam svi odrasli mogu to potvrditi, zato budite veseli što idete u školu, što ćete naučiti puno novih stvari, steći brojne nove prijatelje i iskustva. Naravno biti će tu i pokoja obveza više nego u vrtiću, ali vi ste sada veliki i bez problema ćete to svladati. ,  Vaše učiteljice će se truditi da vam dani u školi budu ugodni i opušteni, zato ih slušajte i poštujte, kako bi nam svima bilo lijepo u školi. Polazak u školu ponekad teško pada, možda više roditeljima nego učenicima, ali ne morate imati straha.  Svi vi, kao i mi, imate neka očekivanja, bitno je da očekivanja ne budu nedostižna, da djeci pustimo vremena da budu djeca, da se uz školske obveze nađe vremena i za igru i za druženje s prijateljima, a ono najvažnije za obitelj. Posvetite djeci vaše vrijeme jer to je ono najvažnije, to je ono što se pamti i što je temelj pravih životnih vrijednosti.  Velika je radost, ali i odgovornost svih nas naučiti djecu upravo pravim vrijednostima: važnosti obitelji, prijateljstva, empatiji, poštovanju i odgovornosti. Mislim da je to naš glavni zadatak i nadam se da ćemo zajedničkim snagama uspjeti u tome. Svi djelatnici naše škole su tu za vas,  uvijek nam se možete obratiti za suradnju, pomoć i podršku.

Želim svima puno zdravlja, uspjeha, strpljenja u radu, želim da budete ponosni i radosni što ste dio ove škole! Svima vama želim sretan početak i uspješnu nastavnu godinu!“ Izjavila je ravnateljica Sanja Gregorinić Trumić.

Gradonačelnik Grada Labina Valter Glavičić obratio se svim prisutnima te im zaželio sretan početak i uspješnu novu školsku godinu.

Marta Verbanac

Još fotografija možete pogledati pod više...