ZAVRŠNA PRIREDBA U PŠ RABAC (19. 06. 2023.)

Autor: Višnja Faraguna Jerman, 6. 7. 2023.

Svaka priča ima svoj početak i kraj pa tako je i priča o jednoj učiteljici i trinaest učenika završila sa sretnim završetkom. Publika ju je „čitala“ sa velikim zanimanjem od prvih stranica, a glavni likovi su je vodili iz avanture u avanturu. Emotivna istinita priča o životu djece koja su sa svojom učiteljicom otkrivala nove spoznaje o svijetu koji ih okružuje te iz dana u dan postajala najbolja verzija sebe, ukratko je ispričana na završnoj priredbi.

Glavne likove iz priče dočekala je njihova vjerna publika koja je znala da ih čeka još jedno iznenađenje o kojem u priči nije bilo riječi.

Ovako je započelo obraćanje publici: „ Danas je poseban dan za nas. Zatvaramo jedno poglavlje života u školi u kojoj smo proveli četiri godine. Što nas čeka u 2. poglavlju, ne znamo, ali možemo vam ukratko prepričati ovo prvo koje smo doživjeli i osjetili. Naši prvi koraci u školovanju započeli su na ovom dvorištu i u ovoj maloj zgradi gdje nas je prije četiri godine dočekala naša nasmijana i otkačena učiteljica.“ U nastavku su se uz smijeh i suze prepričavale anegdote iz školskih klupa, nabrajala stečena znanja i iskustva te važni događaji koji su obilježili njihov život u Školi sreće. Ipak svi su nestrpljivo čekali što su učenici pripremili jer su čitajući priču o njima očekivali da će glumiti i plesati.

I naravno, ispunili su očekivanja publike. Na pozornici su redom izvodili sljedeće:

• Dramsko – scensku igru Šutljiva zemlja

• Prikaz četiri godine u Školi sreće kroz pokret i ples

• Igrokaz Novac je najvažniji (prema istoimenoj priči Božidara Prosenjaka)

• Igrokaz Sedam jedinica (prema istoimenoj priči Božidara Prosenjaka)

Nakon prigodnog programa uslijedilo je druženje uz jelo i piće koje je završilo s noćnim kupanjem za djecu, a emotivnim razgovorima za odrasle 😊.

Učiteljica iz ove priče je s ponosom i radošću promatrala svoje učenike koje je s puno ljubavi vodila od uvoda preko zapleta, vrhunca i raspleta do samog kraja. Grleći ih dok odlaze iz onog dvorišta u kojem ih je dočekala prije četiri godine, željela je još malo vremena s njima. Ona zna da je došlo vrijeme da odu i nastave dalje, a nada se da je učinila sve najbolje za njih i da njezin utjecaj na njih s odlaskom ne prestaje.

Učiteljica: Dilana Dagostin Mohorović

Ostale fotografije možete pogledati pod više.