SURADNJA S GRADSKOM GALERIJOM LABIN

Autor: MARTINA AUGUSTINOVIĆ, 29. 6. 2023.

Učenici 4. b razreda i u školskoj godini 2022./2023. nastavili su, već tradicionalno, izvrsnu suradnju s Gradskom galerijom Labin. Tijekom školske godine posjetili smo većinu izložbi i s velikim zanimanjem sudjelovali u stručnom vođenju izložbama, likovno edukativnim radionicama i susretima s umjetnicima - i uživo i online. Poseban osjećaj zadovoljstva i znatiželje u nama je budila mogućnost direktne komunikacije s umjetnicima s kojima smo uvijek vodili zanimljive razgovore i postavljali im mnoštvo pitanja. Jako nas je zanimalo gdje pronalaze inspiraciju za stvaranje i koliko vremena iziskuje dovršavanje započetih umjetničkih djela, a svi oni redom rekli su nam isto: iza svakog njihovog uspjeha stoje sati i dani, vrlo često i mjeseci rada; te su nas na taj način potakli da i mi budemo ustrajniji u radu i dajemo svoj maksimum u svemu što činimo.

U listopadu smo posjetili izložbu „Svojni – Skice za retrospektivu“ Vladimira Gudca, a u studenom izložbu Tonka Smokvine „Impuls življenja“. Ožujak je bio rezerviran za Fedora Džamonju i njegove „Fotografije“, a svibanj za „Približavanje“ Tanje Dabo, Letricije Linardić i Maje Rožman. Ovu školsku godinu zaključili smo posjetom skupnoj izložbi „Percepcije“ čije su autorice labinske i zagrebačke umjetnice, njih čak deset.

Od srca se zahvaljujemo Pučkom otvorenom učilištu na podršci i organizaciji naših posjeta, a najveću zahvalu upućujemo kustosici Gradske galerije Labin – Stephanie Peršić, koja nam je svojim znanjem, stručnim vođenjem i pozitivom svaku izložbu učinila „boljom od prethodne“, navela nas da s nestrpljenjem očekujemo svaku sljedeću izložbu, a Gradsku galeriju učinila mjestom na koje rado dolazimo i kojem ćemo se zasigurno vraćati.

Učenici 4. b razreda s učiteljicom Martinom