Drugaši na terenskoj nastavi

Autor: Sanja Škopac, 15. 6. 2023.

U srijedu, 14.06. učenici drugih razreda bili su na terenskoj nastavi. Cilj terenske nastave bio je da učenike upoznamo s vrstama prometa u zavičaju te da iskustveno dožive sve ono o čemu su na  nastavi prirode i društva učili ove školske godine. Osim učenja bilo je tu i puno zabave i igre, pa krenimo...

U ranim jutarnjim satima uputili smo se autobusom prema Savičenti. Naše prvo odredište bio je kameni kaštel Morosini - Grimani. Uz stručno vodstvo razgledali smo kaštel, slušali razne priče iz prošlosti, gledali kratke zanimljive filmove i na kraju se odlično zabavili uz interaktivne igrice. Nastavili smo dalje prema Zračnoj luci Pula, prava atrakcija bili su zrakoplovi koji su nekoliko puta proletjeli iznad našeg autobusa, saznali smo da piloti baš danas imaju vježbe letenja. Na aerodromu smo bili pravi mali turisti, pratili smo vrijeme dolaska i odlaska zrakoplova, čekirali karte, predali prtljagu i maštali da letimo na daleke destinacije. Možda nam se jednom i ostvare naše želje.

Došlo je vrijeme za pauzu i ručak, a gdje drugdje nego u Mc Donaldsu! Happy mealovi su letjeli na sve strane.😀 Tako siti krenuli smo prema pulskoj Areni, počastili se ukusnim sladoledom i kupili pokoji suvenir za uspomenu. Red zabave, red učenja, pa smo tako nastavili prema željezničkom kolodvoru. Putem smo promatrali brodove, jahte i jedrilice, velike dizalice i brodogradilište. Kad smo stigli na odredište kupili smo putne karte, razgledavali i uočavali razlike između autobusnog, željezničkog kolodvora i zračne luke. Začula se truba i bio je to znak da je vrijeme za polazak. Ču ču ču ču krenuli smo prema Vodnjanu. Strojovođa nam je dopustio da se okušamo u vožnji vlaka, a toliko smo trubili i trubiliii da nas je cijela Istra čula. U Vodnjanu nas je čekao naš autobus, došlo je vrijeme za povratak kućama. Puni dojmova, novih iskustava i doživljaja stigli smo na cilj.

Ovaj će nam dan ostati u lijepom sjećanju. Sigurni smo da ćemo uskoro koji dan iskoristiti za vožnju brodom ili barkom i uživati u duuuugoooom i toooplom ljetu!

Učiteljice Marta, Marina i Sanja