"I u mom gradu Vukovar svijetli"

Autor: Silva Tenčić, 17. 11. 2022.

Učenici naše škole 17.11. 2022. obilježili su Dan sjećanja na žrtvu Domovinskog rata, žrtvu Vukovara i Škabrnje.
Na satovima povijesti predstavljene su priče iz Vukovara, učenici su čitali svjedočanstva iz Vukovara.
Vito Diminić napravio je film s terenske nastave u Vukovaru gdje su prikazana najvažnija memorijalna mjesta u Vukovaru koja su posjetili: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put – Put spasa, Župu sv. Filipa i Jakova, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, Spomen dom Ovčaru, masovnu grobnicu na Ovčari, Mjesto sjećanja „Vukovarska bolnica 1991.“, Velepromet i Borovo Commerce.
Učenici su prezentirali i o najvažnijim osobama za obranu Vukovara: Mile Dedaković Jastreb, Blago Zadro i Siniša Glavašević.
Učenici 8. a razreda zapalili su svijeće u Parku hrvatskih branitelja Domovinskog rata.
Pisali su i poruke mira. Neke od poruka mira glase:
„Neka bude mir u cijelome svijetu.“
„Zašto da ginu nedužni zbog tuđih ambicija.“
„ Reci ne ratu!“
„Ratovi su besmisleni!“
Učenici dodatne nastave povijesti izradili su izložbu u holu škole s plakatima o Vukovaru, crtežom Siniše Glavaševića, Vodotoranja i Memorijalnog groblja.

Svim tim aktivnostima sudjelovali smo u obilježavanju dana sjećanja "I u mom gradu
Vukovar svijetli".

Sanja Gergorinić

Još fotografija možete pogledati pod više...