Terenska nastava u Rijeci i Zagrebu

Autor: Silva Tenčić, 15. 11. 2022.

Dana 11. 11. 2022. učenici osmih i, djelomično,  sedmih razreda posjetili su Sajam knjige „Interliber“ u Zagrebu, a prije toga Villu Ružić u Rijeci u pratnji učitelja hrvatskog jezika, glazbene kulture, matematike i fizike te knjižničarke.

Villa Ružić obiteljska je kuća izgrađena 1938. godine koju je dao graditi Viktor Ružić, stariji, hrvatski ban i ministar pravde te advokat, kulturni radnik i slikar te doktor prava. Nada Brlić Ružić, Viktorova žena, najstarija je kći Ivane Brlić Mažuranić, poznate hrvatske spisateljice i unuke Ivana Mažuranića, hrvatskoga bana. U Vili Ružić danas se čuvaju predmeti koji čine Spomeničku knjižnicu i zbirku Mažuranić-Brlić-Ružić. Riječ je o 8000 knjiga u 10.000 svezaka, zbirci fotografija, dokumenata, stilskog namještaja, umjetničkih slika i bista te osobnih predmeta za svakodnevnu uporabu spomenutih obitelji i njihove rodbine. O svemu tome saznali smo od Theodora de Canzijanija koji nas je proveo kroz znamenitu zbirku i obogatio svoje izlaganje nizom zanimljivih crtica iz života navedenih obitelji.

Nakon toga, posjetili smo Sajam knjiga „Interliber“ u Zagrebu, razgledali brojne štandove, informirali se, a ponešto i izabrali za čitanje jer dobra knjiga u pravo vrijeme može nam puno toga otkriti i uljepšati naš svijet.

Još fotografija možete pogledati pod više...