U Gradskoj knjižnici Labin

Autor: Silva Tenčić, 9. 11. 2022.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige i u okviru programa „I ja sam član gradske knjižnice“ u četvrtak, 3.studenoga 2022.godine, mi đačići prvašići zajedno s našim učiteljicama posjetili smo Gradsku knjižnicu Labin.

Tamo su nas dočekale vesele tete knjižničarke i uvele nas u čarobni, tajnoviti svijet svakojakih knjiga i knjižica – mudrih enciklopedija, šarenih slikovnica, zabavnih časopisa…i još puno, punoooo zanimljivih stvari.

Naučili smo kako se pristojno ponašamo u knjižnici, kako se odnosimo prema knjigama i drugim stvarima koje koristimo ili posuđujemo iz knjižnice.

Oooo, daaaaa…Teta knjižničarka pročitala nam je i priču o strašnom vuku koji je čim prije želio naučiti čitati kako bi i on mogao čitati knjige.

Nakon čitanja priče i sami smo listali knjige, istraživali po knjižnici, a neki i malo čitali…Uživali smo u svakoj stranici knjige, u svakom trenutku, u tom čarobnom svijetu slova i knjiga.

Zato što smo bili jakooooo dobri, teta knjižničarka nagradila nas je i veselim crtićem.

Na kraju našeg druženja razveselila nas je i viješću da se do kraja ovoga mjeseca možemo besplatno učlaniti u Gradsku knjižnicu Labin.

Mame, tate…Idemooo…Vodite nas u knjižnicu!!!

I na kraju zahvala…

Veliko, VELIKOOOO hvala tetama knjižničarkama na gostoprimstvu i na zanimljivom druženju.

Učenici i učiteljice 1. razreda