Utrka mira u našoj školi

Autor: Luela Radićanin, 19. 10. 2022.

Danas je naša škola ugostila Internacionalni tim trkača Utrke mira koji su se učenicima predstavili prenoseći im njihovu poruku o miru i prijateljstvu.

Utrka mira je svjetska mirovna štafetna manifestacija koja se održava svake godine i za cilj ima promociju međunarodnog prijateljstva i razumijevanja. Internacionalni tim trkača, putujući kroz više od 155 zemalja svijeta, nosi upaljenu baklju čiji plamen simbolizira ljudsku težnju za životom u harmoniji te ju predaju iz ruke u ruku stanovnicima tisuća mjesnih zajednica kroz koje prolaze. Kako ove godine njihova ruta prolazi kroz Istru i naša se škola uključila u ovu manifestaciju.

Trkači su na naše igralište dotrčali u pratnji učenika OŠ „Ivo Lola Ribar“ i njihovih učiteljica. Dočekali su ih učenici razredne nastave sa svojim učiteljicama. Nakon pozdravne riječi ravnatelja naše škole, ravnateljice Umjetničke škole Matka Brajše Rašana te predstavnika Grada Labina, slijedio je kratki program dobrodošlice koji su pripremili učenici 3. i 4. razreda sa učiteljicama, a glazbenu točku izveo je učenik Umjetničke škole. Učenici su se potrudili te izradili poklone za svakog trkača – medalju mira te su izradili likovne radove koje će trkači odnijeti sa sobom u Rim. Radovi će biti izloženi na izložbi radova djece iz cijeloga svijeta.

Trkači su i sami pripremili prekrasan program za djecu čija je osnovna tema skladan suživot različitosti. U programu su aktivno sudjelovali svi učenici.

Trkači su u svojim plemenitim namjerama krenuli trčeći dalje, a naši trećaši i četvrtaši, zajedno sa svojim učiteljicama trčeći su ih ispratili iz Grada.

Osmjesi na dječjim licima pokazuju koliko ih je ovaj događaj ispunio i oplemenio!

Elide i Lorena