Mali vrtlari

Autor: Silva Tenčić, 12. 10. 2022.

U sklopu projekta Mali vrtlari, učenici 2.a i 2.b razreda danas su započeli sa svojim aktivnostima.

Umjesto u učionicu, odmah ujutro krenuli smo na Vinež. U svom vrtu dočekao nas je gospodin Šime Martinović koji nas je uveo u naše „vrtno iskustvo“. Učenici su uz pomoć roditelja pripremili „kontejneriće“ od recikliranog materijala (tetrapak od mlijeka ili soka). Nakon što su ih napunili zemljom, pikirali su reznice ružmarina i lavande te posijali sjeme rašelinke.

Barba Šime nas je stručno i strpljivo vodio kroz cijeli postupak. Pratio je što se i kako radi, savjetovao i pomagao u radu. Uz puno zanimljivih pitanja, vrijedne ručice su uspješno odradile zadani zadatak.

Nakon zanimljivog rada uslijedilo je malo zabave, opuštanja i učenja. Uz obilazak cijelog vrta, voćnjaka te nasada divljih šparuga, jeli smo orahe, mendule i grožđe, igrali se, natjecali, saznali puno toga novog.

Vjerujemo kako će nakon današnjeg dana učenici moći prepoznati i imenovati divlje, jestivo bilje s kojim su se danas prvi put susreli.

Kontejneriće s pikiranim biljem uzeli su kući gdje će o biljkama brinuti, pratiti promjene te nestrpljivo čekati proljeće i konačni rezultat.

Barba Šimetu puno hvala! Novo druženje zakazano je za proljeće.

Marina Ružić i Sanja Škopac