Aktivnosti u ožujku - Područna škola Rabac

Autor: Silva Tenčić, 1. 4. 2022.

1.3. 2022. Maškare i mesopust

Veselo smo ušli u mjesec ožujak. Nastavom pod maskama otjerali smo zle sile i prizvali pozitivne promjene u prirodi i društvu. Učenici su dobili zadatak da osmisle svoju masku koristeći stvari koje imaju kod kuće. Svi su se potrudili i bili veoma maštoviti i kreativni. Kako se i priliči maškarama, vođeni dobrim raspoloženjem prošetali smo rabačkim ulicama, pjevali, plesali i natjecali se u raznim igrama. Na kraju smo birali najljepšu, najoriginalniju i najsmješniju maškaru.

11.3. 2022. Obilježavanje Dana Labinske republike i Pozdrav proljeću – izvanučionička nastava (2 u 1 😊)

Dan Labinske republike obilježili smo okupljanjem ispod Šohta, jednom od najljepših spomenika bogate rudarske prošlosti labinskog područja, gdje nam je naša draga prijateljica  Vedrana Juričić ispričala priču o razvoju rudarstva u Labinu i okolici. Nakon što su dobili važne informacije, djevojčice i dječaci su „odmjerili snage“ u kvizu znanja.

Nakon kratkog putovanja u prošlost, vratili smo se u sadašnjost i odlučili iskoristiti dan za nastavu u prirodi. Pješačeći trim stazom od Labina do Rapca promatrali smo promjene u prirodi. Iako je bilo hladno, putem su nas pozdravljali vjesnici proljeća, tek probuđeni kukci i prve zelene krošnje. Miris proljeća se osjećao u zraku.

Putem smo sreli i životinje s obližnje farme koje su nas razveselile.

Bistri potočići i čisti izvor vode s kojeg smo pili bili su poticaj za razgovor o važnosti očuvanja i zaštite voda za život svih živih bića.

Igre su neizostavni dio boravka u prirodi tako da smo izabrali područje uz poznati rabački izvor za slobodnu igru i druženje.

Ovaj dan bio nam je poticaj za stvaranje likovnih radova u ožujku (motivi – rudari i proljeće na dlanu).

14.3. 2022. Obilježavanje Dana škole

Dan škole obilježili smo izradom slikovnica, brošura i stripa o životu i djelu Matije Vlačića. Učenici su bili podijeljeni u skupine te su unutar svake skupine izvršavali određene zadatke.

21.3. 2022. Obilježavanje Dana Downovog sindroma

Šarenim rasparenim čarapicama podržali smo osobe s Down sindromom te ukazali na važnost poboljšanja njihovog položaja u društvu s obzirom na teškoće koje imaju u svakodnevnom životu. Važno je pričati o njihovim problemima i ukazati da su jednako vrijedni te da zaslužuju biti prihvaćeni u društvu.

KAKO JE TO IZGLEDALO, POGLEDAJTE U FOTOGALERIJI POD VIŠE!

Učiteljice:

Marta i Dilana