Gradska knjižnica Labin objavljuje 1. natječaj za dječju kratku priču

Autor: Silva Tenčić, 15. 3. 2022.

O detaljima natječaja pročitajte pod više...

Draga djeco, svi vi koji imate od 9 do 14 godina, uživate u čitanju priča, pišete svoje priče ili tek razmišljate o tome, ovaj je natječaj baš za vas!

Pišite o čemu god želite, dajte mašti na volju, budite slobodni! Svoju priču, ako želite, možete obogatiti i vlastitom ilustracijom.

Priču pošaljite do 11. travnja 2022. godine na e-mail gklabin@gk-labin.hr

Odabir najboljih priča izvršit će jedna od najplodonosnijih istarskih književnica za djecu i mlade Tatjana Pokrajac Papucci. Tri najbolje priče objavit ćemo u sklopu programa obilježavanja Noći knjige krajem mjeseca travnja, a njihove autorice/autore očekuje vrijedna nagrada.

Natječaj „Pikun“ Gradska knjižnica Labin provodit će u suradnji s osnovnim školama Labinštine s ciljem poticanja čitanja, kreativnog pisanja i književnog stvaralaštva kod djece.

Uvjeti natječaja:

• priče se pišu samo na hrvatskom standardnom jeziku

• možeš prijaviti samo jednu priču

• prihvaćaju se samo prethodno neobjavljene priče

• priče duljinom ne smiju imati manje od 1500 niti više od 4000 znakova s razmacima

• pošalji nam i svoju kratku biografiju

• priče trebaju biti napisane na računalu i spremljene u formatu .doc ili .docx (Arial; veličina slova 12 točaka, prored 1.5)

• priče se šalju isključivo na e-mail gklabin@gk-labin.hr uz obaveznu naznaku – Za natječaj „Pikun“

• uz priču je potrebno poslati privolu o zaštiti osobnih podataka koja se nalazi ovdje

• drugačije poslani radovi neće biti uzeti na razmatranje

• natječaj je javan.

Natječaj je otvoren od 14. ožujka do 11. travnja u 23:59 sati.

Veselimo se vašim pričama!

Gradska knjižnica Labin