Autor: Silva Tenčić, 14. 3. 2022.

Dana 14. 3. 2022. obilježili smo Dan škole na malo drugačiji način i u skladu s epidemiološkim mjerama. Svi učenici i djelatnici nosili su majice s likom Matije Vlačića. Našem velikanu je rođendan u ožujku, ove godine prošle su 502. godine od njegova rođenja. Troje učenika koji su na ovogodišnjem LiDraNu izvodili monologe, nastupili su u holu dva puta, prvo za učenike trećih razreda, poslije toga za učenike četvrtih razreda.

Na Satu razrednog odjela gledao se film o Matiji Vlačiću u kojem lik Matije Vlačića interpretira učiteljica povijesti Silvia Česnik i prezentacija o Vlačićevom životu i radu. Isto tako pisale su se poruke za buduće generacije koje ćemo pospremiti u vremensku kapsulu na neko tajno mjesto. Na satu informatike su učenici animirali lik matije Vlačića u programskom jeziku Scretchu. U Područnoj školi Rabac učenici su izradili 3 slikovnice o Matiji Vlačiću i letak.

Učenici su na marendi izvlačili brojeve i tako na besplatnoj lutriji osvojili brojne nagrade.