Obilježen Mjesec borbe protiv ovisnosti

Autor: Elide Živić, Iva Sergo, 23. 12. 2021.

Nizom preventivnih aktivnosti obilježen je Mjesec borbe protiv ovisnosti.

Tijekom cijeloga mjeseca razrednici su sa učenicima odrađivali radionice na temu ovisnosti, zdravih navika, zauzimanja za sebe. Na satovima hrvatskoga jezika, učenici su pisali sastavke na temu ovisnosti.

U povodu obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti Policijska uprava istarska uz sudjelovanje Zavoda za javno zdravstvo, Službe za prevenciju, izvanbolničko liječenje bolesti ovisnosti i zaštitu mentalnog zdravlja i Gradskog društva Crvenog križa Pule raspisala je Natječaj za slogan Mjeseca borbe protiv ovisnosti na kojem su sudjelovali učenici sedmih razreda pod mentorstvom učitelja hrvatskoga jezika.

Na izvannastavnoj aktivnosti Građanski odgoj učenici su obilježili Svjetski dan borbe protiv AIDS-a izradom plakata.

Psihologinja je u trećim razredima održala radionice o Zdravim izborima.

Pedagoginja je u sedmim razredima održala tematsko predavanje o ovisnostima.

Sa učenicima 7. i 8.razreda provedene su ankete o korištenju sredstava ovisnosti.

U suradnji sa Gradom Labinom za sve učenike 5.-8.razreda kao i njihove roditelje održano je predavanje o učinku energetskih pića na razvoj djece od strane gđe.Jovanke Katić.

Za članove Gradskog vijeća mladih i Vijeće učenika, Labin – Zdravi grad je organizirao  online predavanje Dragocjenost vršnjaka koje su održale psihologinje Đeni Zuliani Blašković i Dubravka Ujčić Lukšić.

Naši učenici, članovi Gradskog vijeća mladih su dijelili letke u kafićima i trgovinama u blizini škole o zabrani prodaje alkohola i cigareta mlađima od 18 godina.

Pedagoginja, knjižničarka i psihologinja su sa Vijećem učenika također razgovarale o ovisnostima.

"U ljubavi je čak devet deset."

vijetnamska poslovica