Uspješno realiziran projekt „Djeca za djecu“

Autor: Silva Tenčić, 20. 12. 2021.

Ponukani veoma uspješnom prethodnom humanitarnom akcijom, provedenom krajem prošle školske godine, u kojoj smo sakupljali školski pribor i higijenske potrepštine za učenike  porušene 1. OŠ Petrinja, odlučili smo obradovati male Petrinjce  i za nadolazeće  božićno- novogodišnje blagdane prigodnim poklonima. Svi učenici, roditelji i djelatnici škole rado su se odazvali bilo donacijom slatkiša, igračaka, odjeće i školskog pribora, bilo izradom božićnih čestitki ili pakiranjem božićnih paketa. Našu humanitarnu akciju podržala je i Hotelijerska kuća Valamar Riviera s više nego darežljivom donacijom.

Odazivom  na humanitarnu akciju prikupilo se mnogo više od planiranih  poklon paketa za petrinjske prvašiće. Nismo zaboravili ni naše prvašiće pa ćemo i njih razveseliti prigonim poklonima.

Pored toga, kao i svake godine, prigodnim poklonima i čestitkama koje su izradili učenici produženog boravka razveselili smo učenike Centra Liče Faraguna.

Dio pripremljenih novogodišnjih paketa (a na inicijativu 2.a razreda i njihove učiteljice) namijenili smo štićenicima Doma za nezbrinutu djecu u Lovranu.

Sakupljali smo i potrebne prehrambene artikle i higijenske potrepštine koje smo proslijediti Udruzi Vinka Paulskog te Gradskom društvu Crvenog križa Labin koji će ih dalje proslijediti našim sugrađanima u potrebi.

Nekoliko smo poklona stavili i pod bor na našoj tržnici te se tako pridružili  gradskoj inicijativi „Vrijeme Dobrote“.

Našim dragim učenicima, roditeljima, školskim djelatnicima te  Valamaru Rivieri, od srca jedno veliko HVALA što su omogućili ne samo da se ova humanitarna akcija vezana uz projekt „Djeca za djecu“ održi, već i premaši sva naša očekivanja!

Koordinatori projekta:

Lorena Černjul, Iva Rukavina i Silva Tenčić

- još fotografija možete pogledati pod više

"U ljubavi je čak devet deset."

vijetnamska poslovica