"Nema zdravlja bez mentalnog zdravlja"

Autor: Iva Sergo, 8. 10. 2021.

Svjetski dan mentalnog zdravlja – Wikipedija

Društvo psihologa Istre je povodom 10. listopada, Svjetskog dana mentalnog zdravlja, pokrenulo kampanju pod nazivom “Nema zdravlja bez mentalnog zdravlja”.

Kako bi podsjetili na važnost brige o mentalnom zdravlju, unijeli informacije o mentalnom zdravlju u svakodnevne gradske prostore i time utjecali na smanjenje stigme i predrasuda vezanih uz traženje stručne psihološke pomoći, članovi i članice Društva psihologa Istre osmislili su nekoliko aktivnosti kroz listopad:

· Pružanje usluge besplatnog online psihološkog savjetovanja (u trajanju od 1 h) u nedjelju, 10. listopada 2021., za 13 osoba koje se prve jave na e-mail dpi@dpi.hr

· Objavljivanje anonimnih priča visokostresnih zanimanja (policajac, vatrogasac, liječnik)

· Objavljivanje statističkih podataka o mentalnom zdravlju na društvenim mrežama Društva psihologa Istre (Facebook i Instagram)

· Otvaranje nagradnog natječaja  na društvenim mrežama Društva psihologa Istre  (Facebook i Instagram) u kojem 1 pratitelj može osvojiti knjigu “Šest terapeuta i jedan klijent” (Frank Dumont, Raymond J. Corsini)

· Medijsko gostovanje kolegice Luane Poleis u ponedjeljak 11. listopada 2021. na Radio Eurostar Umag

· Osvještavanje građana s područja Pule i okolice kroz jumbo plakate “Nema zdravlja bez mentalnog zdravlja” na lokacijama kod glavne pošte i na autobusnom kolodvoru.

"U ljubavi je čak devet deset."

vijetnamska poslovica