Vesele ručice trećih razreda u poljoprivrednim radovima

Autor: Sanja Škopac, 4. 5. 2021.

Današnji sunčan dan, učenici trećih razreda iskoristili su za provedbu aktivnosti postavljanja vrtnih gredica u sklopu projekta „Domaće od malih nogu“. Provoditelj projekta je u suradnji s vrtićima i školama  LAG - „Istočna Istra“

Učenici su u vrtnu gredicu za čiju se dostavu pobrinulo komunalno poduzeće 1.MAJ  sadili ekološki uzgojene sadnice. Upoznali su se načinom sijanja i sadnje biljaka, korištenjem adekvatnog alata te načinom brige za posađene biljke.

Marljive dječje ručice prionule su poslu s puno entuzijazma. U naše vrtne gredice posadili smo raznoliko voće i povrće s kojim se susrećemo u svakodnevnoj prehrani. Učenici trećih razreda brinuti će se o posađenom voću i povrću te pratiti rast biljaka od sjemena i sadnice do ploda spremnog za konzumiranje.

Cilj ovog projekta je graditi razumijevanje prema prirodi i okolišu te motivirati djecu da jedu i vole voće i povrće. Upoznavanje djece s vrtlarenjem budi u njih cjeloživotnu strast za biljke i poštovanje prema okolišu.

Ovim putem zahvaljujemo voditeljici LAG-a „Istočna Istra“  Mireli Faraguna na uključivanje naše škole u projekt i na pomoći u realizaciji projekta.

Učiteljice trećih razreda

"U ljubavi je čak devet deset."

vijetnamska poslovica