Obavijest roditeljima budućih prvašića

Autor: Luela Radićanin, 19. 5. 2020.

Poštovani roditelji/staratelji,

sistematski pregledi djece za upis u prvi razred OŠ-a provodit će se na slijedeći način:

Pogledajte u VIŠE

roditelji djece bit će kontaktirani od strane Odjela školske i sveučilišne medicine i tom prilikom dobit će termin sistematskog pregleda djeteta.

Bez prethodnog dogovora ne dolaziti u školsku ambulantu.

Sve informacije su dostupne na broj 858 013.

Vezano za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta, odnosno testiranja učenika zbog upisa u prvi razred, koji provode Stručna povjerenstva škola i uredi nadležni za obrazovanje, objavljujemo dopis koji smo dobili od uprave za odgoj i obrazovanje:

"Poštovane, Poštovani,

vezano uz upite o nastavku upisa djece u prvi razred osnovne škole obavještavamo vas da se aktivnosti oko upisa djece u 1. razred osnovne škole od 11. svibnja 2020. provode liječnički pregledi djece prema uputama HDŠSM i HZJZ, o čemu su obaviješteni svi osnivači i sve osnovne škole.

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta, odnosno učenika zbog upisa u prvi razred, koji provode Stručna povjerenstva škola i ureda nadležnih za obrazovanje, za sada se još neće provoditi.

Upute za način i vrijeme njihova provođenja škole i upravni odjeli u županijama nadležni za obrazovanje te Gradski ured za obrazovanje Grada Zagreba dobit će kada o tome budu donesene potrebne odluke.

Ministarstvo je pokrenulo žurne izmjene Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava gdje je postupak upisa u prvi razred osnovne škole reguliran, a u kontekstu izvanredne situacije pandemije koronavirusa.

S poštovanjem,

Uprava za odgoj i obrazovanje!

O načinima i terminima  utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, bit ćete pravovremeno obaviješteni od strane škole. Za sve dodatne informacije obratite se stručnoj službi na broj: 099 493 3150.

Zahvaljujemo na razumijevanju,

Stručna služba škole