Riječ ravnatelja

Autor: Administrator , 16. 3. 2020.

Riječ ravnatelja…

Dragi učenici, poštovani roditelji,

od danas smo krenuli u nešto potpuno novo. Pred nama je veliki izazov kojeg možemo savladati uz naše učitelje ali i vas, naše učenike i roditelje.

Kao što smo vas već obavještavali, za učenike 1.-4.razreda je sve već dogovoreno preko viber grupa s roditeljima. Od svojih učiteljica  će učenici dobivati upute za rad. Uz to, za njih će  nastava biti organizirana preko televizijskog programa HRT3 prema sljedećem rasporedu:

1. razredi - počinje u 8.00 sati

2. razredi - počinje u 10.00 sati

3. razredi -počinje u 13.00 sati

4. razredi -počinje u 15.00 sati

Za učenike od 5. do 8. razreda  nastava na daljinu započinje sutra u 8:00 sati prema rasporedu naše škole.

Prijavom u sustav Yammer svaki će učenik ući u svoj predmet koji ima prema rasporedu. Napominjem da  su zbog velike opterećenosti sustava moguće poteškoće u smislu usporenog odvijanja razmjene podataka i informacija između učenika i učitelja. Stoga molimo za strpljenje. Ukoliko učitelji i učenici ne budu u mogućnosti stupiti u kontakt u vrijeme kada po rasporedu traje sat, molimo da ostanu tijekom dana prijavljeni u sustav Yammer i prate novosti. Također, mole se roditelji i učenici da prate upute i informacije koje će dobiti putem Viber grupe ili e-mailom od svoga razrednika.

Ovisno o tome kako bude funkcionirala nastava tijekom sutrašnjeg dana, moguće su promjene u načinu odvijanja nastave na daljinu za srijedu te  će o eventualnim promjenama učenici biti obaviješteni od svojih razrednika i putem web stranice škole.  O početku rada u Yammeru bit ćete na vrijeme obavješteni od strane razrednika.

Važno je naglasiti da učenici predmetne nastave koji ne mogu pristupiti Yammer aplikaciji ili imaju brata ili sestru pa nemaju dva računala ili tableta kod kuće sve svoje obaveze mogu ispuniti do kraja dana. Dakle bitno je da se upute izvrše a ne vrijeme kad će netko pristupiti sustavu! Ako bude nejasnoća u radu učenici će o istima pitati svoje razrednike .

Danas je započeo edukativni program za učenike na Sportskoj televiziji, prema sljedećem rasporedu:

Razred

Predmeti

5. razred OŠ

8 – 9.30 h

MAT, HRV, PRI, ENG

6. razred OŠ

9.30. – 10.45. h

POV, MAT, PRI, ENG

7. razred OŠ

10.45 – 11.50 h

MAT, HRV, BIO, GEO

8. razred OŠ

11.50 – 12.45 h

HRV, MAT, BIO, ENG

Važno!

Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan svoj izostanak treba opravdati razredniku.

Učitelj dogovara sa učenicima načine provjere izvršenih zadataka te odgovara na moguće upite i nejasnoće. Upiti se šalju na e-mail učitelja koje su učitelji objavili u virtualnim učionicama.

Ponašanje učenika u grupi podliježe kućnom redu škole(nema vrijeđanja i neprimjerenog ponašanja te se najstrože zabranjuje eventualna objava neprimjerenih sadržaja).

Učenicima kojima internetske veze ili oprema nisu dostupne učitelji će predlagati načine rada i komunikacije sa svima. Pozivamo zato roditelje tih učenika da se obrate svojim razrednicima.

U slučaju da se pokaže nemogućnost rada u Yammer aplikaciji ili Viber grupama po našem rasporedu škola će predložiti prelazak na  zajednički raspored sati za cijeli sustav odgoja i obrazovanja Republike Hrvatske koji će ovih dana preložiti Ministarstvo (osnovna grupa premeta)   na koji se možemo priključiti u bilo kojem trenutku .

Postojeći on line sustav virtualne nastave pripreman je za dva tjedna u kojima neće biti vrednovanja i ocjenjivanja učenika. Ministarstvo školstva će u slučaju produžetka on line nastave poslati nove upute koji se toga tiču. Nastavnici će već od ponedjeljka početi razmišljati o načinima provjere znanja kroz slanje fotografija , mailova sa rješenjima i sl.

U prilogu Pravila ponašanja u virtualnim učionicama.

Molimo roditelje i učenike za strpljenje i razumijevanje u narednim danima dok se ne usustavi cjelokupna organizacija nastave na daljinu

I na kraju… svima želim puno zdravlja. Najvažniji zadatak je misliti na sebe i one koje najviše volimo. Budimo ozbiljni i odgovorni prema svom zdravlju i pazimo na naše najbliže.

U Labinu , 16.ožujka 2020.

Ravnatelj Edi Juričić ,prof.

Priloženi dokumenti:
Pravila_ponasanja_u_virtualnim_razredima.docx (14.20 KB)