Na Općinsko-gradskoj smotri LiDraNo sudjelovalo čak 25 učenika naše škole

Autor: Silva Tenčić, 17. 2. 2020.

Općinsko-gradska smotra LiDraNo za područje Labinštine  ove školske godine održana je u OŠ Vladimira Nazora Potpićan dana 10. 2. 2020.

Iz naše škole na Općinsko-gradskoj smotri LiDraNo 2020. sudjelovalo je 25 učenika u literarnom, novinarskom i dramskom stvaralaštvu, a neki od učenika i u više kategorija.

U kategoriji literanog stvaralaštva sudjelovali su: Dino Peruško s dva literarna rada i Lana Sergo s jednim. Mentorica učenicima bila je Klaudia Blašković. Za Županijski LiDraNo izabrana su oba rada učenika Dina Peruška.

U kategoriji dramsko-scenskog stvaralaštva naši su učenici sudjelovali u pojedinačnim i skupnim nastupima.

Pojedinačni nastupi:

- kazivanje poezije

U toj su kategoriji nastupili Cristianna Licul, uz mentora Deana Nestorovića, Laura Batelić uz mentoricu Martu Verbanac te Dino Peruško i Tara Ruklić uz mentoricu Klaudiju Blašković. Od navedenih učenika za Županijsku smotru LiDraNo Povjerenstvo je izabralo  Dina Peruška koji će kazivati pjesmu "Večer nad gradom" Dragutina Tadijanovića.

Skupni nastupi:

- recital

Uz mentorstvo Dilane Dagostin-Mohorović i Marte Paliska deset učenika Područne škole Rabac pripremilo je recital prema tekstu "Kalendaj" Roberte Razzi.

- dramsko-scenska igra

Mentor Dean Nestorović je s 9 učenika starijih razreda pripremio dramsko-scensku igru "Priču o traženju" prema tekstu Siniše Glavaševića.

U kategoriji novinarskog stvaralaštva i to samostalnog novinarskog rada  sudjelovalo je sa svojim radovima troje učenika: Tonka Baša, Vanja Milevoj i Dino Peruško. Povjerenstvo je za Županijski LiDraNo izabralo sva tri rada. Mentorica učenicima bila je Silva Tenčić.

Svim učenicima iz šest škola s Labinštine koji su sudjelovali u na ovogodišnjoj smotri LiDraNo na općinsko-gradskoj razini čestitamo na sudjelovanju i pokazanom umijeću, kao i mentorima te zahvaljujemo Povjerenstvu i školi domaćinu na organizaciji smotre.

Izabrani učenici naše škole predstavljat će našu školu na Županijskoj smotri LiDraNo koja će se održati u Domu hrvatskih branitelja 11. 3. 2020., a domaćin smotre bit će OŠ Monte Zaro Pula.

Povjerenstvo Županijske smotre LiDraNo predložit će radove za Državni LiDraNo,a tek će onda Povjerenstvo Državne smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva među predloženima izabrati radove za LiDraNo na državnoj razini.

Našim i svim učenicima koji će nas predstavljati na Županijskoj smotri LiDraNo u Puli s područja Labinštine želimo puno uspjeha!

Članovi novinarske grupe: Dino, Tonka i Vanja uz knjižničarku Silvu