Posjet Hrvatskoj radioteleviziji i Interliberu

Autor: Silva Tenčić, 18. 11. 2019.

U petak 15. 11. 2019. učenici osmih razreda, članovi Gradskog vijeća mladih i Građanskog odgoja i obrazovanja krenuli su za Zagreb u pratnji učitelja i knjižničarke. Cilj ove terenske nastave bio je posjet HRT-u i Interliberu - sajmu knjiga. Najprije smo posjetili HRT, gdje nam je voditeljica obilaska Nada ispričala osnovne podatke o našoj javnoj televiziji. Saznali smo koja je razlika između javne i privatne televizije, da je naša Hrvatska televizija počela s radom 1956. godine, da ima oko 3000 zaposlenih s dopisništvima u svim većim gradovima u Hrvatskoj te da svi hodnici HRT-a imaju oko 32 kilometara. Također, posjetili smo prostorije Hrvatskog radija i takozvanu gluhu sobu koja nam je bila najzanimljivija. Posjetili smo i većinu slobodnih studija u kojima se nije snimalo tako da smo vidjeli studio u kojem se snimao The Voice, Otvoreno, Dobro jutro Hrvatska i sl. Na Interliberu smo promatrali knjige po štandovima i birali te nam je vrijeme brzo prošlo. Svatko od nas kupio si je poneku knjigu jer su cijene knjiga bile svima dostupne. Putem smo se dobro zabavili i družili i radujemo se novom zajedničkom putovanju.

Učenici GVM