Terenska nastava u Kraljevici

Autor: Sanja Škopac, 30. 10. 2019.

Dana 14. listopada 2019. učenici 6. razreda Osnovne škole Matije Vlačića sudjelovali su na terenskoj nastavi u Kraljevici. U sklopu terenske nastave tehničke kulture koja se odvijala u Nacionalnom centru tehničke kulture učenici su izrađivali natpis Matija Vlačić u skladu s 500. godišnjicom obljetnice rođenja, a vezano s provođenjem ovogodišnjeg projekta. Učenici su posjetili brodogradilište, razgledali makete brodova koji su tamo bili izrađeni te posjetili dvorac Frankopana i kip Svetog Nikole koji je zaštitnik pomoraca.

Terenska nastava je bila zanimljiva i poučna, a učenici su razvijali prostornu orijentaciju, grafomotoriku i gradili kreativni izričaj.

Višnja Faraguna Jerman