Niz aktivnosti za siguran put do škole

Autor: Sanja Škopac, 27. 9. 2019.

Iza prvašića naše škole je jedan veoma zanimljiv i poučan tjedan. Početkom svake nastavne godine započinje i zajednička akcija policije, HAK-a i Crvenog križa o osnovama sigurnog ponašanja u prometu.

U ponedjeljak su nas posjetili djelatnici Policijske postaje Labin i Hrvatskog autokluba te nam održali predavanje „Sigurno i vješto u prometu“ te nas razveselili prigodnim darom - edukativnom slikovnicom o pravilnom ponašanju u prometu.

Naše znanje su svojom radionicom u četvrtak upotpunili i naši prijatelji iz Mladeži labinskog Crvenog križa koji su nam čitajući slikovnicu o medi Jurici i njegovom putu do škole ukazali na sve opasnosti u prometu. Uz njih, u naše učionice su došli i policajci koji su nas darovali reflektirajućim kišnim kabanicama koje će zasigurno povećati vidljivost nas, malih pješaka, u kišnim danima.

Petak je bio rezerviran za vrlo zanimljivu radionicu „Vidi i klikni“. Na praktičan način naučili smo mnogo o sigurnom načinu ponašanja u prometu u svojstvu pješaka ili suputnika u automobilu, korištenju nogostupa, sigurnom prelasku ceste,  propisnom, pravilnom i sigurnom ulasku u vozilo, korištenju sigurnosnih pojaseva u automobilima te rizicima uzrokovanim  nepropisnim i nepravilnim sjedenjem u automobilu i nekorištenjem sigurnosnih pojaseva.

Zaključili smo da u prometu uvijek trebamo biti oprezni i ne žuriti, ali i da je klik (sigurnosnog pojasa u vozilima) nešto bez čega ne krećemo na put!

Zahvaljujemo se svim našim vrijednim gostima koji su svoje vrijeme posvetili povećanju sigurnosti naših đaka u prometu!

Učiteljice Nevija Golja i Martina Augustinović