OBAVIJEST O UDŽBENICIMA ZA ŠKOLSKU GODINU 2019./2020.

Autor: Silva Tenčić, 12. 6. 2019.

Za iduću šk. god. 2019./2020. udžbenici obveznih i izbornih predmeta za učenike osnovnih škola bit će osigurani sredstvima državnog proračuna tako da će svaki učenik/ca udžbenike dobiti besplatno.

Radne bilježnice, zbirke zadataka, atlase i ostale obrazovne materijale nabavljaju učenici tj. roditelji/skrbnici sami.

Mole se učenici koji su dobili udžbenike na korištenje za školsku godinu 2018./2019. od strane Grada Labina i ostalih općina Labinštine da ih vrate u našu školu i predaju razrednicima najkasnije do 17. 6. 2019. Udžbenici trebaju biti očuvani, neoštećeni i obrisani.

Za izgubljene i jako oštećene udžbenike dobivene od Grada Labina  plaća se 50% od cijene udžbenika.

Učenici po želji  mogu vratiti i udžbenike izbornih predmeta.

Od iduće školske godine 2019./2020. osnovne i srednje škole ulaze u kurikularnu reformu te se  učenicima 1. i 5. razreda mijenjaju programi i udžbenici će za te razrede biti novi, a u 7. razredima mijenjaju se udžbenici biologije, fizike i kemije.

Od 17.6. bit će poznato  koji su odabrani udžbenici za 1. i 5. razrede kao i biologija, kemija i fizika za 7. razrede te će se na temelju toga popisa moći naručiti radne bilježnice i ostalo.