Dan otvorenih vrata Gimnazije Pula

Autor: Administrator , 23. 5. 2019.

Prenosimo poziv na Dan otvorenih vrata Gimnazije Pula, a prilažemo i kratku brošuru o Gimnaziji (Kliknuti na Više).

"Dragi budući gimnazijalci i roditelji,

pozivamo vas na Dan otvorenih vrata u četvrtak 30. svibnja od 16.30 h do 19 h. Taj dan moći ćete vidjeti kako živi Gimnazija Pula i sve novosti vezane za sportski razred. U 16.30 h je sastanak upoznavanja, a potom možete po razredima i hodnicima vidjeti naše aktivnosti.

Radujemo se susretu!

Škola za budućnost

Gimnazija Pula škola je s dugogodišnjom tradicijom. Iz nje su proizišli mnogi uspješni  i zadovoljni pojedinci  s potrebnim znanjima i vještinama za daljnji nastavak školovanja. Gimnazijsko obrazovanje, po svojoj naravi, ima sveobuhvatan školski program pogodan za različita fakultetska usmjerenja. Naša je škola specifična po tome što svojim učenicima želi dati dodatnu edukaciju i obrazovanje kroz niz raznih izvannastavnih, izvanškolskih i dodatnih aktivnosti. U Gimnaziji Pula djeluje nekoliko klubova i sekcija u kojima učenici primjenjuju i proširuju naučeno.:

Zbor Gymnasium, Školski bend, Školski list Žurnal, Radio Gimna, Zavičajni klub, Klub  crtača, Klub ljubitelja matematike, Klub  volontera, Fotoklub, Plesni klub Gimnastars, Startup klub, Debatni klub Histri , Lumeni, Mladi biolozi, Popularna  psihologija, Haiku klub,  Školski sportski klub

„Gimnazijalac“, Volonterski klub, Dramski klub, Press klub, Učenička zadruga I.Z.V.O.R. itd.

Učenici svoje interese mogu pronaći i u fakultativnoj nastavi kao što su:

Medijska kultura, Građanski odgoj i obrazovanje Astronomija, Socijalna ekologija, Njemački DSD, Glazba i život, Slovenski jezik itd.

Gimnazija Pula učenike potiče na mobilnost, suradnju i otvorenost sa ostalim školama u vidu razmjena i/ili učeničkih putovanja. Dugogodišnji smo škola-partner sa srednjom školom Vincent van Gogh iz Assena (Nizozemska).

Od iduće školske godine započinje s radom i naš Učenički servis."

Priloženi dokumenti:
Gimnazija_Pula.pdf (1.38 MB)