Prezentacija ronjenja u drugom razredu

Autor: Sanja Škopac, 5. 3. 2019.

Naš Labin, grad na brežuljku, s prekrasnim pogledom na Rabac i dio Kvarnera. More nam je tako blizu i šteta je ne iskoristiti takvo bogatstvo. To jako dobro znaju i dvojica tata naših učenica, Petar (Dorin tata) i Ino (Mijin tata). Oni se bave ronjenjem i veoma rado su se odazvali našem pozivu.

U sklopu našeg projekta „Labin – naš moli, veli grod“ prezentirali su nam ronjenje. Došli su s velikim torbama, punim ronilačke opreme. Bile su tu peraje, maske, dihalica, ronilačko odijelo, sat za ronjenje, nož, poseban prsluk, kao i boce s kisikom, te puške za podvodni ribolov.

Saznali smo da postoje dvije vrste ronjenja. Tata Ino bavi se ronjenjem s bocama. On ima jako velike peraje i roni kako bi uživao u podmorju gledajući ribe, koralje, te sve ljepote koje se mogu naći na tim velikim dubinama. On je i licencirani instruktor ronjenja.

Tata Petar bavi se podvodnim ribolovom. On ne koristi boce s kisikom nego roni na dah. Dok nam je o svemu pričao pokazao nam je i u čemu se njegovo odijelo i peraje razlikuju od onih koje nam je pokazao Ino.

Rekli su nam da je ronjenje jako lijep i zdrav sport, kako moramo biti u dobroj kondiciji, puno vježbati (pogotovo disanje), ali naučiti i puno pravila ponašanja prilikom ronjenja kako se ne bi doveli u opasnost.

Za kraj smo pogledali jedan film o podmorju koji nam se je jako svidio. Sve nam se je svidjelo. Djeca su bila jako zainteresirana i postavljala puno pitanja. Nažalost su još premala i sačekati će s upisivanjem tečaja ronjenja, ali učiteljice bi mogle probati. wink

Veeeeliko hvala tatama i želimo im još puno zarona. A hvala i Dori i Miji koje su nam dovele svoje tate. heart

Marina Franković i Sanja Škopac