Obilježen 12.tjedan psihologije

Autor: Luela Radićanin, 4. 3. 2019.

Radionica  „Tko je školski psiholog?“  jedna je od aktivnosti kojom je obilježen 12.Tjedan  psihologije.  Radionicu je sa učenicima drugih razreda provela psihologinja Lorena Černjul. Učenici su kroz crtež i razgovor objasnili što oni misle tko je školski psiholog, što on radi i koja je njegova uloga u školi. Kroz razgovor sa školskom psihologinjom učenici su još detaljnije upoznali rad školskog psihologa, spoznali  da odlazak psihologu nije kazna te kada i zašto posjetiti školskog psihologa.

Grupa učenika , u pratnji psihologinje i pedagoga-pripravnika Alena Hasikića posjetila je učenike Srednje škole Mate Blažine. Cilj posjeta bio je razmjena poruka o zdravim životnim izborima koje su osmislili naši učenici. Nakon osmišljavanja, poruke su napisali na dopisnice oslikane učeničkim likovnim radovima. Uz to, osnovnoškolci su potaknuli srednjoškolce da i oni napišu nekoliko poruka o zdravom načinu života te da ih proslijede svojim prijateljima. Oslikane dopisnice nastale su kroz likovni natječaj „Boje izbora“ u koji se uključila naša škola, a sve unutar projekta „Moj izbor je zdrav život“. Nositelj projekta je Zdravi grad Poreč a mogućnost uključivanja imale su osnovne škole istarske županije. Cilj projekta je promocija zdravih životnih izbora i odgovornog ponašanja te senzibilizacija škole i javnosti za preventivno djelovanje kroz organizaciju izložbe likovnih radova i upućivanje dopisnica s preventivnim sadržajem. Upućivanje dopisnica „odradilo se“ upravo u Tjednu psihologije.  Šarene dopisnice brzo su se proširile  i uručene su ne samo srednjoškolcima nego i učenicima OŠ Ivana Batelića Raša, a naš ih je pedagog-pripravnik uručio i doktorantima Pedagogije na Sveučilištu u Rijeci.

Lorena Černjul i Alen Hasikić