ZHZD - Projekt školske prehrane za 2. polugodište šk.god. 2018./2019.

Autor: Luela Radićanin, 12. 2. 2019.

Nastavlja se program sufinanciranja školske prehrane Zaklade „Hrvatska za djecu“, za drugo polugodište školske godine 2018./2019.

U prilogu dostavljamo dokumente koje je potrebno ispuniti ZA SVAKO DIJETE KOJE ZADOVOLJAVA UVJET SUFINANCIRANJA OBROKA radi potpisivanja ugovora o sufinanciranju školske prehrane za djecu iz kućanstava slabijeg imovinskog stanja.

Rok za prikupljanje dokumenata je DO KRAJA OVOGA TJEDNA, dakle do PETKA 15. veljače 2019.

Uvjeti financiranja su:

1.             sufinanciranje troškova školske prehrane za cijelo drugo polugodište šk. god. 2018./2019. (+/- 102 radna dana) za svu djecu u potrebi čiji roditelji/skrbnici dokažu ispunjavanje propisanih uvjeta
  2.            sufinanciranje po osnovi 1 obrok dnevno po djetetu u iznosu od 5,50 kn (pet kuna i pedeset lipa) po obroku – nažalost suprotno namjeri sufinanciranja 5,5 kn po svakom obroku kako je iskazano u dopisu od dana 16. studenoga 2018.godine i dalje će se sufinancirati samo 1 (jedan) obrok dnevno u iznosu 5,50 kn što znači ukupno 5,5 kn/dijete za svaki nastavni dan drugog polugodišta školske godine 2018./2019. … slijedom ovoga, roditelji koji su sami financirali školsku prehranu u ovom mjesecu imaju pravo ostvariti proporcionalni povrat novaca za dosad ostvarene troškove sukladno naprijed izloženom modelu, a roditelji koji nisu imali takve troškove mogu od dana potpisa ugovora do kraja polugodišta ostvariti pravo na sufinanciranje po naprijed izloženom modelu ukoliko dokaznom dokumentacijom dokažu da ispunjavaju propisane uvjete
  3.           sufinanciranje će se osigurati za djecu u potrebi u slučaju kada su ispunjeni najmanje sljedeći uvjeti:
    •         dijete je polaznik jednog od 8 (osam) razreda osnovne škole koja je u nadležnosti nekog od naprijed spomenutih osnivača osnovnih škola
    •         prihod obitelji u kojoj živi dijete ne iznosi više od 2.000,00 kn (dvije tisuće kuna i nula lipa) po članu zajedničkog kućanstva za razdoblje od 1. 1. 2018. do 31. 12. 2018.
    •         obitelj u kojoj živi dijete nije prethodno ostvarila potporu od Zaklade „Hrvatska za djecu“ za fizičke osobe u svrhu pokrića troškova školske prehrane za prijavljeno dijete za šk. god. 2018./2019.

1.           dokumentacija kojom se dokazuje ispunjavanje uvjeta iz prethodne točke je sljedeća:
    •         potvrda o pohađanju pojedine osnovne škole, potpisana i ovjerena od strane odgovorne osobe (ravnatelj osnovne škole), koja uključuje sve osnovne osobne podatke o djetetu (U PRILOGU - Obrazac 1)
    •         potvrda nadležne Porezne uprave o visini dohotka i primitaka za razdoblje 1. 1. 2018. do 31. 12. 2018.
    •         izjava koju potpisuje roditelj/skrbnik, prema predlošku koji dostavi Zaklada (U PRILOGU - Obrazac 2)