PATHS-RASTEM PROJEKT

Autor: Tanja Dobrić, 15. 11. 2011.

PATHS-RASTEM program je školski univerzalni preventivni program usmjeren na razvoj socijalno-emocionalnih kompetencija djece, odnosno povećava sposobnosti djece da prepoznaju i razumiju emocije, razumiju socijalne probleme, razviju učinkovite alternativne odgovore i rješenja na neke situacije te smanje postotak agresivnih/nasilnih odgovora na problem.

Primarni je cilj projekta početak sustavnog ulaganja u socijalno-emocionalni razvoj djece i mladih što dokazano rezultira smanjenjem rizika za razvoj njihovih ponašajnih i mentalnih problema. Iz tog razloga je od ove školske godine navedeni program implementiran u prve razrede naše škole. Provoditi će ga učiteljice u periodu od studenog 2011. do listopada 2012. na satovima razrednog odjela.

Provedena su inicijalna testiranja učenika kao i edukacija učiteljica i stručnih suradnika škole.

Naša je škola bila domaćin dijela edukacije u subotu 5.studenoga 2011. Edukaciju su vodile voditeljica projekta prof.dr.sc. Josipa Bašić, Josipa Mihić i Miranda Novak s Edukacijsko- rehabilitacijskog fakulteta u Zagrebu.

Elide Živić