Mjesec hrvatske knjige 15.10.-15.11.2011.

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 7. 11. 2011.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige  učenici prvih razreda s učiteljicama i knjižničarkom posjetili su Gradsku knjižicu. Kao i svake godine svi prvašići dobili su na poklon besplatne članske iskaznice i sudjelovali u prigodnom programu.

Tijekom listopada učenici  su u školskoj knjižnici sudjelovali u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja  povodom teme ovogodišnjeg Mjeseca knjige «Vesele zamke u čast 100.obljetnice rođenja Grigora Viteza».  U kvizu su sudjelovali učenici koji vole čitati. Iz svake škole izabran je pobjednik, a u našoj je to Lejla Tomić, učenica 7.b razreda. Na svečanosti koja se odvija u okviru sajma knjiga Interliber, u Kongresnoj dvorani Zagrebačkog Velesajma, u četvrtak, 10.11. u 12 sati održat će se izvlačenje i dodjela glavne i utješnih nagrada pobjednicima iz svih knjižnica koje su sudjelovale u kvizu. Lutkarska scena Ivana Brlić-Mažuranić iz Zagreba odigrat će predstavu Grigora Viteza „Plava boja snijega“.

Dana 20. listopada družili su se labinski pjesnici i učenici  OŠ „Ivo Lola Ribar", OŠ Ivana Batelića Raša, OŠ Vladimira Nazora Potpićan, Srednje škole Mate Blažine i predstavnici učenika naše škole u prostorima Gradske knjižnice. Pjesnici Masimo Vladić, Rina Miletić i Neda Milenkovski čitali su svoje pjesme, a  Neda Milenkovski  je predstavila i  blog «Biserna školjka». Izabrane stihove T. Ujevića, D. Cesarića,  A. G. Matoša, A. B. Šimića, D. Tadijanovića, S. S. Kranjčevića, V. Nazora, V. Parun i dr. čitali su  učenici, a neki od njih pročitali su i svoje pjesme.

Susret s književnikom Zoranom Pongrašićem, autorom brojnih priča, romana, radiodrama, dramskih i tv-scenarija, održan je u četvrtak 27.10. u prostorima Gradske knjižnice. Predstavnici učenika naše i drugih škola s područja Labinštine s velikim zanimanjem pratili su duhovito izlaganje i razgovarali s autorom.

Učenici 3. a razreda naše škole te učenici trećih i četvrtih razreda OŠ  i PŠ Vladimira Nazora Potpićan  su 03.11.2011. u Gradskoj knjižnici prisustvovali predstavljanju ekoloških bajki: « Tigiji i spletka duha Pohlepića» i «Tigiji i uvrijeđena biljka Anuk» autorice Nikoline Bošnjak te edukativnoj eko-radionici. Autorica je uz video prezentaciju  upoznala učenike s planetom Tiga i njezinim stanovnicima Tigijima te im skrenula pozornost na povezanost koja vlada u prirodi i ekologiju. Slijedio je kviz o poznavanju ljekovitog bilja, a potom su učenici izradili plakate o ljekovitom bilju.

Priloženi dokumenti:
Rudnik_066.jpg (520.74 KB)