Osvojeno prvo mjesto u kvizu Krasna zemljo

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 4. 10. 2011.

Prvi istarski zavičajni kviz  Krasna zemljo održao se u Poreču, 30. rujna 2011.  Sudjelovalo je 19 parova učenika osnovnih i srednjih škola. Provjeravalo se znanje iz povijesti Istre u 19. stoljeću, s naglaskom na vrijeme osnivanja Sabora, u dva dijela: pisanom i terenskom.

U kategoriji osnovnih škola najuspješniji natjecateljski parovi bili su:
1. Ana Brenčić i Karla Mlađen, OŠ Matija Vlačić, Labin, mentorica Silvija Česnik Roce.
2. Nina Bauk i Dunja Kureljak, OŠ Tar-Vabriga, mentorica Petra Mišeta.
3. Leonard Medica Gregorič i Vedran Juričić, OŠ Marije i Line, Umag, mentorica Lidija Lešić

U kategoriji srednjih škola:
1. Diego Antončić i Vanja Marić, GSŠ Jurja Dobrile, Pazin, mentorica Barbara Širol
2. Sandro Babić i Martin Radin, SŠ Mate Balote, Poreč, mentor Vladimir Torbica
3. Rebeka Pilat i Ana Vrkašević, Pazinski kolegij - klasična gimnazija, Pazin, mentorica Sandra Zohil

Pobjednici kviza nagrađeni su knjigom Istra kroz vrijeme, DVD-om i zidnim povijesnim kartama Istre. Fotomonografiju Istarske freske dobili su osvajači drugih mjesta, a brončani natjecatelji knjigu Istra u doba Venecije. Mentorima pobjednika uručene su knjige Antička Pula, te Antička svjedočanstva o Istri, a ostalim mentorima Istarska danica 2011. Svi sudionici na dar su dobili knjigu Antička Pula.

Silvija Česnik Roce

Priloženi dokumenti: