Trećaši na relaciji Labin-Rovinj-Limski kanal-Vrsar-Labin

Autor: Sanja Škopac, 22. 4. 2016.

Po jutru se dan poznaje…Predivan dan, odličan izlet i još bolji učenici.

Jučer, 21.04.2016. krenuli smo put zapadne obale. Na autobusnoj stanici dočekala nas je teta Mija, Karlova nona. Ona je bila naš današnji vodič i na tome joj veliko hvala.

Veseli i raspjevani stigli smo do Rovinja koji nas je odmah očarao. Pitoresknom Ulicom Grisia popeli smo se na vrh brežuljka, do sv. Eufemije. Tu smo čuli priču o njenom životu dok nas je ona gledala sa zvonika. Moramo se pohvaliti da smo u najvećoj tišini razgledali crkvu i vidjeli sarkofag. smiley

Nakon razgleda grada ukrcali smo se na m/b Monvi. Dobro smo se najeli a usput hranili galebove koji su nas pratili cijelim putem. Brodić nas je vozio u Limski kanal gdje smo vidjeli uzgajalište riba i školjaka, ali i špilju u kojoj se je skrivao kapetan Morgan, jedan od najopasnijih pirata na ovom području.

Na brodiću smo se lijepo zabavili. Pjevali smo, plesali, veselili se, kao pravi turisti. Plovidba do Vrsara prošla nam je u trenu. Puni dojmova krenuli smo kući.

Doviđenja Rovinju, Poreču pripremi se! smiley

Marina, Marta i Sanja

"U ljubavi je čak devet deset."

vijetnamska poslovica