Naša ekipa pobijedila na Gradskom/općinskom natjecanju Mladeži HCK

Autor: Sanja Škopac, Silva Tenčić Stemberger, 18. 3. 2011.

Ekipa „Tigrovi“  Osnovne škole Matije Vlačića iz Labina pobjednica je Gradskog/općinskog natjecanja Mladeži Hrvatskog Crvenog križa što se u subotu 12. ožujka održalo u prostorijama OŠ  Ivana Batelića u Raši. Pored naše škole u natjecanju su sudjelovale i sljedeće škole: OŠ Ivana Batelića Raša, OŠ "Ivo Lola Ribar" Labin, OŠ Vladimira Nazora Potpićan i OŠ Vitomira Širole Paje PŠ Sv. Martin.

Natjecanje se sastojalo iz teoretskog i praktičnog dijela pružanja prve pomoći. Vrijeme rješavanja zadataka na sveukupno pet radnih pozicija bilo je deset minuta.

Sudionici natjecanja najuspješniji su polaznici predavanja što ga je Gradsko društvo Crvenog križa Labin proteklih mjeseci organiziralo po školama Labinštine.

Šest učenica 7.a razreda (Lucija Špoljarić, Sara Šverko, Lea Kos, Lucija Blašković, Tea Cukarić i Aleksija Vlačić) činilo je ekipu naše škole, a mentorica ekipe bila je Nadja Mauro Škopac.

Međužupanijsko natjecanje održat će se 16. travnja u našoj školi.