Osvojeno prvo mjesto na Gradskom natjecanju iz Prve pomoći

Autor: Silva Tenčić Stemberger, 19. 3. 2015.

U subotu 14.ožujka u prostorijama OŠ Matije Vlačića Labin održano je Gradsko natjecanje iz Prve pomoći podmlatka Gradskog društva Crvenog križa Labin. U natjecanju je sudjelovalo 7 ekipa osnovnih škola s područja Labinštine. Ekipe su se ogledale u provjeri znanja o Pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima te iz teoretskog i praktičnog poznavanja prve pomoći.

Našu školu predstavljale su dvije ekipe. Jednu ekipu činili su: vođa Anika Budanko te članovi Vanna Dragičević, Noa Bertović, Matea Peršić i Paolo Višković dok su se u drugoj ekipi natjecali: vođa Ema Načinović i članovi Stella Zulijani, Marta Glavičić, Romina Licul te Klery Višković. Mentor ekipa bila je Iva Rukavina.

Ekipa u sastavu Budanko, Dragičević, Bertović, Peršić i Višković pokazali su se najvještiji i najspremniji te osvojili prvo mjesto. Čestitamo!

Ekipa Načinović, Zulijani, Glavičić, Licul i Višković osvojili su dobro peto mjesto, poglavito kad se uzme u obzir da je zbog bolesti članice ekipe Višković s uloge modela uskočila u natjecateljsku.

Također, vrijedi spomenuti da su u natjecanja u ulozi modela sudjelovali učenici Romina Peti, Lea Debeuc i Endi Kodrin koji su svoju glumačku ulogu ranjenika odlično izveli.

Pobjednička ekipa sprema se za međužupanijsko natjecanje ekipa Istarske i Karlovačke županije koje će se održati 18. travnja u Žminju. Poželimo im sreću!

Iva Rukavina

Priloženi dokumenti:
DSCN0857.jpg (876.89 KB)
DSCN0805.jpg (873.41 KB)
DSCN0789.jpg (918.48 KB)
DSCN0778.jpg (867.56 KB)
DSCN0777.jpg (847.91 KB)

"U ljubavi je čak devet deset."

vijetnamska poslovica