Dječji tjedan u PŠ Rabac

Autor: Sanja Škopac, 5. 10. 2018.

U petak, 5. 10. 2018., povodom Dječjeg tjedna, odlučili smo organizirati nastavu na malo drugačiji način. Pisanje i računanje, zamijenili smo igrom i glazbom te učili zabavljajući se.

Dan smo započeli izvođenjem lutkarskih i dječjih igrokaza koje su učenici prethodno pripremili u nastavi hrvatskog jezika. Učenici su izveli igrokaze „Šumska šala“, „Zabrinuta gumica“, „Stonoga i jež“, te „Konj i magarac“. Velikim pljeskom i proglašenjem najuspješnijih glumaca završili smo prvi dio današnjeg dana.

Uslijedila je glazbena radionica pod vodstvom naše asistentice Sabrine Vidak koja je uvela djecu u svijet glazbe. Kroz igru su usvojili pojmove tempo, dinamika, ton, glas, te naučili pravila i način zbornog pjevanja i ponašanja na sceni. Kroz pokret i ples naučili su pjesme Hajde da ludujemo i Život nije siv.

Raspjevani zbor smo nakon toga podijelili u 5 skupina te odigrali društvene igre: Grad, selo, država…, Pictionary i Pogodi tko sam. U veseloj i raspjevanoj atmosferi proglasili smo pobjedničke skupine.

Promatrajući reakcije učenika tijekom današnjeg dana, možemo zaključiti da bi takvih dana u školskoj godini trebalo biti više. Učenici su se istaknuli aktivnošću i zalaganjem u svim aktivnostima, a što je i najvažnije bili su zadovoljni i veseli.

I mi učiteljice smo na ovaj način obilježile Svjetski dan učitelja u vedroj i veseloj atmosferi.

Učiteljice:

Marta Verbanac