Obilježen Svjetski dan oralnoga zdravlja

Autor: Elide Živić, 31. 3. 2021.

U sklopu projekta Zaštite zubi, koji za cilj ima promovirati važnost očuvanja oralnoga zdravlja kao važnog čimbenika cjelokupnoga zdravlja, učenici naše škole sa svojim su učiteljicama na satovima razrednika, prirode i biologije, razgovarali o važnosti održavanja oralne higijene (zbog zdravlja, estetskog izgleda, samopouzdanja…), redovitih odlazaka stomatologu, važnosti zdrave prehrane…. te izradili likovne radove, prezentacije, gledali filmiće….

Učenici produženoga boravka na svoj su način obilježili ovaj dan kako bi znanje o očuvanja oralnoga zdravlja ponijeli zauvijek u život. Razgovarali su o zubima, pravilnoj higijeni, načinima održavanja oralne higijene, osmislili igrokaz odlaska stomatologu, izradili plakat u obliku slikopriče „Zubi pod povećalom“, imali likovne radionice, čitali slikovnicu Firuzana Gurbuza "Pasta za divne snove" te ilustrirali glavnog lika - zečicu Bjelkicu i pisali joj savjete o održavanju higijene usne šupljine, izrađivali su šarene okvire za fotografiranje svojih velikih i zdravih osmijeha. Bili su na terenskoj nastavi u Rapcu gdje su oblutke iscrtali motivima četkanja zubiju, pasti i četkica te ih postavili uz šetnicu. Ta mala izložba na plaži bit će veseli podsjetnik svim šetačima na važnost redovitog pranja zubi.

Sandučić Hvalibaba i Tužibaba -ubacite  pismo pohvale i pokude ili dajte prijedlog, postavite nam pitanje o školskom životu

"Ne razmišljaj o onom čega nemaš. Razmišljaj o tome što možeš učiniti s onime što imaš."

Ernest Hemingway