PUSNI DAN
U našoj školi obilježen je najveseliji dan u godini kada svatko može biti netko drugi. Danas je škola bila prepuna šarenih i kreativnih, zabavnih i zanimljivih maski. Učenicima su se u maskiranju pridružile i učiteljice što je dodatno razveselilo učenike naše škole jer je bilo vrlo zabavno pratiti nastavu u izvedbi učiteljice Rimljanke, žirafe, domaćice, Teletubbyisa ili Japanke.
Posebno je učenike razveselila i krofna koja se tradicionalno jede na pusni dan, a koju su učenici dobili kao desert uz marendu.
Pusni dan završio je velikim plesnim maskenbalom koji se održao na kraju nastavnog dana, a na kojem su sudjelovali svi učenici naše škole. Na plesu smo igrali igru s metlom, nasmijali se i zabavili, a pred kraj smo izabrali najbolje maske u dvije kategorije, nižih i viših razreda.
U kategoriji nižih razreda prvo mjesto osvojio učenik prvog razreda Vibor Šaina koji je bio pilot, drugo mjesto učenica također prvog razreda Lina Kršanac maskirana u dinosaura, a treće mjesto dobio je učenik drugog razreda Natan Zgrablić maskiran kao kokice.
U kategoriji viših razreda prvo mjesto osvojili su učenici osmog razreda Korina Pifar, Dora Arapović i Ivan Aleksandar Gluščić maskirani kao Štrumpfovi, drugo mjesto učenice petog razreda Valentina Manojlović i Nina Škopac maskirane kao turistkinje te treće mjesto učenici petog razreda Nelo Tenčić, Fernando Rajković i Vito Išić maskirani kao igra „Kamen, škare i papir“.
Povodom maškaranih svečanosti povijesna grupa izradila je pano u holu škole posvećen povijesti maškara i karnevala u svijetu, Hrvatskoj i Labinu. Također, likovna grupa ukrasila je hol prigodnim crtežima.
Dan nam je bio jako zabavan i drugačiji i jako smo svi zajedno uživali i zabavili se.
Silvia Česnik
