Natječaj za popunjenje upražnjenih radnih mjesta

Autor: Administrator , 27. 11. 2020.

Temeljem odredbi Zakona o radu (NN br. 93/14, 127/17, 98/19), članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN br. 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 5/12., 16/12., 86/12., 126/12, 94/13, 152/14, 7/17, 68/18, 98/19, 64/20), članka 5. Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja Osnovne škole Matije Vlačića Labin  te članka 5., 6. i 10. Pravilnika o radu, Osnovna škola Matije Vlačića Labin, objavljuje

za popunu upražnjenih radnih mjesta

1. Učitelj/ica tehničke kulture (M/Ž) – na neodređeno i nepuno radno vrijeme, 8 sati ukupnog tjednog radnog vremena, 1 izvršitelj/ica

2.  Učitelj/ica povijesti (M/Ž) – na određeno i nepuno radno vrijeme, 20 sati ukupnog tjednog radnog vremena, 1 izvršitelj/ica

3. Spremačica (M/Ž) – na neodređeno i puno radno vrijeme, 40 sati            ukupnog tjednog radnog vremena, 1 izvršitelj/ica

4. Spremačica (M/Ž) – na određeno i puno radno vrijeme, 40 sati ukupnog        tjednog radnog vremena, 1 izvršitelj/ica

Uvjeti:

• za radna mjesta pod red.br. 1. – 4. - Opći i posebni uvjeti sukladno općim propisima o radu, odredbama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN br. 126/12, 94/13, 152/14, 7/17, 68/18, 98/19, 64/20), Pravilnika o organizaciji rada i sistematizaciji radnih mjesta Osnovne škole Matije Vlačića Labin, Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja OŠ Matije Vlačića Labin, Pravilnika o radu OŠ Matije Vlačića Labin, te Pravilnika o odgovarajućoj vrsti obrazovanja učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi (NN 6/19, 75/20)

• za radno mjesto pod red.br. 3. - 4.: - završena osnovna škola

Uz vlastoručno potpisanu prijavu kandidati su obvezni navesti redni broj mjesta za koje se prijavljuju i priložiti:

- životopis

- presliku dokaza o stupnju i vrsti stručne spreme

- presliku dokaza o državljanstvu

- elektronički zapis o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda

za mirovinsko osiguranje o radno – pravnom statusu

- uvjerenje da kandidat nije pod istragom i da se protiv njega ne vodi kazneni postupak glede zapreka za zasnivanje radnog odnosa iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, ne starije od 3 mjeseca

Isprave se prilažu u neovjerenoj preslici. Po izvršenom izboru će kandidati predočiti izvornik na uvid.

Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola sukladno članku 13. Zakona o ravnopravnosti spolova (NN 82/08, 69/17).

Ako kandidati na Natječaj ostvaruju prednost pri zapošljavanju prema posebnim propisima, dužni su na njega se pozvati u prijavi na natječaj i uz prijavu priložiti dokaze o istom. Navedeni kandidati imaju prednost u odnosu na ostale kandidate pod jednakim uvjetima. Slijedom navedenog:

• Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti prema članku 102. st.1. - 3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine, br.121/17) te dodatne informacije o dokazima iz čl. 103. st.1. koje trebaju priložiti uz prijavu mogu potražiti na poveznici:

Poveznica:

• Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti sukladno odredbi čl. 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 157/13, 152/14, 39/18) dužni su uz prijavu na natječaj, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, dostaviti i dokaz o invaliditetu sukladno stavku 3. navedenog članka.

• Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti sukladno odredbi čl. 48. f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (NN 33/92, 57/92, 77/92, 27/93, 58/93, 02/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13) dužni su uz prijavu na natječaj, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, dostaviti i rješenje, odnosno potvrdu iz koje je vidljivo spomenuto pravo.

Odabiru kandidata s kojima će se zasnovati radni odnos prethodi postupak vrednovanja koji se provodi sukladno odredbama školskog Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja.

Pravilnik o načinu i postupku zapošljavanja dostupan je na mrežnoj stranici škole http://os-mvlacica-labin.skole.hr/, link Propisi i ostali dokumenti – Dokumenti škole.

Kandidati koji su pravodobno dostavili potpunu prijavu sa svim prilozima odnosno ispravama i ispunjavaju uvjete natječaja dužni su pristupiti intervjuu.

Na mrežnoj stranici Škole će najmanje 3 dana prije dana određenog za provođenje Intervjua biti objavljena obavijest i upute kandidatima o vremenu i mjestu održavanja.

Kandidat koji ne pristupi Intervjuu, smatra se da je odustao od daljnjeg natječajnog postupka.

Rok za podnošenje prijava: 8 dana od dana objavljivanja na Oglasnoj ploči te mrežnim stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje – Ispostava Labin i mrežnim stranicama i oglasnoj ploči Škole.

Svi kandidati u predmetnom natječaju podnošenjem prijave daju svoju suglasnost (privolu) Osnovnoj školi Matije Vlačića Labin da u njoj navedene osobne podatke prikuplja i obrađuje u svrhu potrebe provedbe natječaja, te da ih može objaviti na oglasnim pločama i web stranicama škole.

Prijave s potrebnom dokumentacijom o ispunjavanju uvjetima dostaviti na adresu: Osnovna škola Matije Vlačića Labin, Zelenice 4, 52220, Labin (s napomenom : „Za Natječaj“).

Natječaj je objavljen 27.11.2020. godine i biti će otvoren do 05.12.2020. godine.

O rezultatima natječaja kandidati će biti izvješteni u zakonskom roku putem mrežne stranice Škole te se time smatra da su svi kandidati obaviješteni na isti način i u istom roku.

Kandidate koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima izvješćuje se pisanom preporučenom poštanskom pošiljkom s povratnicom.

Ravnatelj:

Edi Juričić, prof.