Desila se bajka

Autor: Sanja Škopac, 26. 11. 2015.

Učenici trećih razreda nastavljaju sa svojim projektom „Volim Istru“, pa su u utorak 24.11.2015. posjetili Pazin.

Središte Istre…hladno jutro…učenici još uvijek pospani…

„Ste vi dica z Labina?“ začudilo nas je pitanje jednog noneta koji je za ruku vodio svoju unuku. Tako je počela naša pazinska bajka.

Nismo odmah ni shvatili tko nas je dočekao i što nam se dešava. Nono Ive i njegova unuka Martina, odjeveni u odjeću prošlog stoljeća naši su vodiči – glumci iz Udruge Istra Inspirit. Na vrlo originalan, nov, zanimljiv i poseban način proveli su nas gradom Pazinom i upoznali sa svim njegovim znamenitostima.

Sve to napravili su kroz priču, glumu, dosjetke i puno šala, što je djeci i nama bilo veoma upečatljivo. Osjećali smo se kao da putujemo kroz vrijeme, kao da nismo u stvarnosti, već u mašti jer…Mašta može svašta, mašta čuda stvara!

Nakon šetnje gradom razgledali smo Etnografski muzej Istre u kojem smo zorno doživjeli težak život naših predaka na škrtoj istarskoj zemlji.

Još jedno iznenađenje uslijedilo je u preuređenom zatvoru Pazinskog kaštela gdje smo se prepustili maštanju. Interaktivna predstava o Julesu Vernu odvela nas je u morske dubine, u središte Zemlje, na put oko svijeta,… Odlični glumci Istra Inspirita još jednom su nam pokazali što sve može mašta.

Mi smo bili oduševljeni, a vi pogledajte fotografije, prepustite se mašti i uživajte u našoj bajci. http://os-mvlacica-labin.skole.hr/galerija?show=album&id=31

Marina Franković

Marta Verbanac