Svjetski dan plesa

Autor: Tanja Dobrić, 29. 4. 2015.

Svjetski dan plesa obilježava se svake godine 29. travnja i to od 1982. godine pod pokroviteljstvom UNESCO-a. Taj dan slavi se uspomena na rođendan francuskog plesača Jeana Georgesa Noverrea, autora  „Pisama o plesu i baletu“ koja ga potvrđuju kao jednog  od najvećih plesnih reformatora.

Osnovna ideja tog dana je podsjećanje javnosti na ples kao umjetnički oblik izražavanja te uživanje u njegovoj univerzalnosti koja prevladava sve političke, kulturne i etičke prepreke.

Hrvatska Svjetski dan plesa obilježava od 1999. godine.

Jutros se s učenicima od 1.- 4. razreda ovaj dan obilježio i u našoj školi. Bilo ih je prelijepo vidjeti kako svi zajedno plešu i uživaju.

Pošto se ples odvijao u dvorištu Centra „Liče Faraguna“ pridružili su nam se i njihovi štićenici što je još više uveličalo ovaj događaj.

Veliko hvala Tini Gaspari i Natali Benković iz Udruge Girotondo koje su rasplesale učenike i zajedno s njima ovaj dan učinile posebnim. smiley

Sanja Škopac